BaltCapi uus fond sai juurde investoreid

1321-aripaev 16. juuli 2014, 11:00

Baltikumi era- ja riskikapitaliettevõte BaltCap asutas aasta algul uue erakapitalifondi, BaltCap Private Equity Fund II (BPEF II), millega liitus äsja viis uut investorit, kasvatades fondi aktiivse mahu 81.5 miljoni euroni.

Kokku on investorid tänaseks märkinud 85 miljonit eurot ning fondi planeeritavaks kogumahuks on 100 miljonit eurot, teatas ettevõte.

Fondi investoriteringi lisandusid SEB Varahalduse Eesti, Läti ja Leedu pensionifondid, eQ Private Equity hallatav erakapitali fondifond ning J-Investicijos Family Office. SEB pensionifondid investeerisid BPEF II-e ühtekokku 16.36 miljonit eurot (5.7 miljonit eurot Eestist, 5.06 miljonit eurot Lätist ning 5.6 miljonit eurot  Leedust).

BPEF II investeerib keskmise suurusega ja hea kasvupotentsiaaliga Balti regiooni ettevõtetesse, keskendudes buy-and-build tüüpi tehingutele. BPEF II investeerib üldjuhul 5-10 miljonit eurot eesmärgiga aktiivse omanikuna ettevõtete tegevust oluliselt kasvatada. 2014.aasta algul asutatud BPEF II on teinud esimese investeeringu omandades 75% osaluse Leedu juhtivas jäätmekäitlusettevõttes Ecoservice.

Tänaseks on uude erakapitalifondi investeerinud kõik Baltikumi suuremad pensionifondid: Swedbank, LHV, Danske Capital ja SEB. Lisaks kohalikele pensionifondidele on fondi investeerinud Balti Innovatsioonifond; Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD), eQ Private Equity hallatav erakapitali fondifond ning J-Investicijos Family Office.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. July 2014, 11:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing