Puhkepäev. Joogafestivalil jagab õpetusi endine Silicon Valley insener

18. juuli 2014, 00:00

Kolmas rahvusvaheline joogafestival “Heli ja vaikus” toob juulikuu viimasel nädalavahetusel Haapsallu hea väega inimesed.

Joogafestivalil on sel aastal esindatud lausa 14 joogastiili. Nii helilisi kui ka vaikseid, nii füüsilisi kui ka rahulikke, tantrast tantsujoogani, loovjoogast kuuma joogani. Ükski joogastiil pole parem kui teine, vaid on lihtsalt isikliku eelistuse küsimus. Festival annab külastajale võimaluse erinevate joogastiilidega tutvust teha ning neid ise läbi proovida – mõned stiilid sisaldavad puhkust lihtsates toetatud asendites, vaikuses, küünlavalgel. Teised lükkavad õpilasi kompama oma füüsilisi piire, rütmilise tugeva muusika saatel.

Saab ka muud meelelahutust. Joogafestivali vabaõhuprogramm on meelelahutuslikum kui varem, samas ikkagi joogalikus võtmes. Vabaõhuprogramm on vaheldusrikkam, muusika vaheldub joogatundide ja liikuvate, heliliste ühismeditatsioonidega. Piiskopilinnuse murul on plaanis ka selle suve Joogafestivali väljakutse – 108 päikesetervitust, mis tähendab tundi aega aktiivset treeningut. Kokku on joogafestivali kavas ligi 50 sündmust mitmes paigas üle Haapsalu.

Joogafestivalile on kutsutud parimad õpetajad Eestist ja välismaalt. Eestisse saabuvad kuus välisõpetajat ning kümneid kohalikke õpetajaid ja muusikuid.

Peaesinejaks on tänavu india juurtega USAs elav Rudra Shivananda, kes töötas enne joogale pühendumist 28 aastat Silicon Valley tehnoloogiaprofessionaalina. Kahe lapse isa Rudra on hariduselt elektroonikainsener ja ärijuht ning tal on doktorikraad õigusteaduses. Rudra Shivananda on joogameister, kelle õpetuse tuumaks on teadmine, et ainus tee püsivalt õnneliku eluni on tuua oma ellu pidev teadvelolek.

Joogafestivalile tulemiseks ei ole seatud mingeid eeldusi. Oodatud on nii algajad kui ka edasijõudnud joogatajad, lapsed, noored, vanemad inimesed, naised, mehed ja ka beebiootajad! Igaüks leiab programmist midagi oma võimetele vastavat. Jooga harrastamine tähendab aja võtmist iseendale, selleks, et hoolitseda iseenda eest ja seeläbi elada rahulikumat ja harmoonilisemat elu.

Jooga peale mõeldes tulevad esimese hooga kujutlusse joogapoosid, treenitud keha või võimlemine. Lisaks võib jooga harrastamine kasu tuua ka positiivsete mõttemustrite ja harjumuste kujundamisel ka kõige praktilisemas ja kiirustamist täis igapäevaelus.

Jooga õpetab, et kui sa pole täna õnnelikum, kui sa olid aasta tagasi, siis sinu isiklik areng on peatunud. Jooga julgustab meid edasi liikuma ning olema õnnelikumad, kui me kunagi isegi oleme ette kujutanud. Võimaluse algust teha annab joogafestival, pakkudes innukate otsijate ja parimate õpetajate seltsi ning mõnusat õhkkonda.

 

Festival

 • Joogafestival “Heli ja vaikus”

26.–27. juuli
Haapsalu erinevais paigus
Piletid: pass 45 eurot, koha­peal 55 eurot, saadaval ka päevapiletid
www.joogafestival.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  17. July 2014, 21:58
  Otsi:

  Ava täpsem otsing