Puhkepäev. Merepealinn kutsub merele

18. juuli 2014, 00:00

Tänavuste Tallinna merepäevade tihe kontserdikava tipneb öölaulupeoga, korraldajad aga rõhutavad, et ennekõike hindaksid külastajad võimalust ise merele minna ja suuri laevu külastada.

Merepäevi külastas mullu üle 160 000 inimese, selle aastase programmi vaadates võib julgelt ennustada, et rekord saab löödud. Tänasest pühapäevani kestva festivali tõmbenumbrid on juba selged. Ei, need pole kuulsad artistid või kaubandustänav. Ikka laevad ja meresõit ise. Iga päev on võimalik kolmeeurose piletiga sõita Vanasadamast Noblessneri sadamasse või vastupidi. Allameetrised pääsevad laevale priilt. Pikem laevasõit Tallinna lahel maksab 10 eurot.

Mere ääres ja peal. Merepäevade kommunikatsioonijuht Sven Ratassepp sõnas, et hinnad on üritatud kulusid arvestades hoida siiski madalad, kontserdid ja muud lõbustused on üldjuhul tasuta. “Merepäevade eesmärk on avada linn merele, et inimestel oleks võimalus olla nii mere ääres kui ka peal. Soovitan kõigil käia võimalikult palju merel ja vaadata, milline näeb linn välja mere pealt.” Lisaks on võimalik külastada väärikaid laevu – Vanasadamas näiteks Tre Kronerit ja Kindral Kurvitsat ning Lennusadamas legendaarset Suurt Tõllu. Neile pääseb tasuta, tuleb vaid varuda pisut kannatust, sest järjekorrad on paratamatud.

Põhitegevuse kõrval pakub festival tänavu mõndagi uut. Sven Ratasseppa kinnitusel on festivali üheks meeldejäävamaiks ürituseks laupäeva õhtul lennusadamas toimuv esimene merepäevade öölaulupidu. “Hiljuti toimus laulupidu, ei taha muidugi seda lörtsida. Võime ka enda üritust nimetada laulu peoks,” sõnas ta tagasihoidlikult. Huvi ürituse vastu on aga suur. Ainuüksi Facebookis oli kolmapäevaks registreerunud juba ligi 8000 minejat. “Esinevad Kukerpillid, Uku Suviste, Nele-Liis Vaiksoo ning paljud teised. Lauldakse tuntud laule, et ikka igaüks saaks kaasa laulda,” märkis Ratassepp. Õhtu päädib suure ilutulestikuetendusega kell 22.30. Seda on hea vaadata ka näiteks Patarei vangla eest või Linnahalli katuselt.

Võta osa õppusest. Kel pühapäeval veel jaksu, tasub kindlasti läbi asutada Vanasadamast, kus pärastlõunal korraldatakse täiemahuline merepäästeõppus, mille stsenaariumi kohaselt vajab korraga kiiret päästmist grupp merehätta sattunud inimesi. Õnnetuspaigale saabuvad päästeameti autod ja kaatrid, appi tulevad spetsiaalselt pinnaltpäästmiseks treenitud päästekoerad ning ka Lennusalga helikopter. Õppust kommenteerivad publiku jaoks päästeameti spetsialistid. Merepäevad päädivad pühapäeval kell 19 Vanasadama laval algava lõpukontserdiga, kus esinevad Vaiko Eplik ja Eliit. Nii sel kui ka avakontserdil on vaegkuuljate jaoks olemas viipekeeletõlk. Erivajadustega inimeste maailmast saab osa võtta aga igaüks. Euroopa hotelli esimesel korrusel on avatud ainulaadne pimekohvik, kus abistavad päriselus nägijaid nägemispuudega giid-teenindajad, kelle jaoks on see elu loomulik keskkond. 30minutiline retk ühes joogi ja suupistetega maksab kaheksa eurot.

Lõputult laieneda ei saa. Korraldajatelt tahaks ikka küsida, kas on juba mõeldud ka etteruttavalt merepäevade edasiste sihtide üle. Kas üritus laieneb veel? “Eks ta on suhteliselt optimaalne. Võib palju huvitavaid asju programmi panna, aga lõputult ka laiendada ei saa. Ennekõike on tähtis järjepidevus! Oleme ikkagi Eesti suurim merefestival. Tallinn on mere linn, selle üle tuleb uhke olla,” arutles Ratassepp.

 

Fookuses

  • Tallinna merepäevad

18.–20. juuli
Merepäevade info ja programm: http://www.tallinnamerepaevad.ee/uus/et/programm

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2014, 21:38
Otsi:

Ava täpsem otsing