Väärtpaberikeskus jääb edasi keskregistrit pidama

17. juuli 2014, 10:32

Valitsus määras tänasel istungil väärtpaberite keskregistri pidajaks ASi Eesti Väärtpaberikeskus. Ettevõte on Tallinna Börsi tütarfirma ja ka praegu Eesti väärtpaberite keskregistri pidaja.

Registri põhiülesanne on aktsiate, pensionifondide osakute ja muude väärtpaberite hoidmine elektroonsel kujul ning arvelduste ja muude tehingute läbiviimise korraldamine väärtpaberitega. Kõikidel aktsiaseltsidel on kohustus oma aktsiad registris registreerida.

Senine koostöö Eesti Väärtpaberikeskusega on kestnud 20 aastat ja praegune leping lõpeb selle aastaga. Uue lepingu sõlmib rahandusminister ja see kehtib 5 aastat alates 2015. aasta. 1. jaanuarist.

Registrit ei rahastata riigieelarvest. Registriteenuste eest maksavad tema kliendid – emitendid (aktsiaseltsid) ning pangad ja fondivalitsejad, kes investoritele väärtpabereid vahendavad. Registriteenuste hinnad kooskõlastab rahandusminister. Uue lepinguga nähakse ette ka kui palju keskregistripidaja kasumit teenida võib ehk kehtestatakse ülempiir ärikasumi marginaalile.

Uue keskregistripidaja leidmiseks korraldati riigihange. Peale AS Eesti Väärtpaberikeskuse hankel teisi osalejaid ei olnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2014, 10:32
Otsi:

Ava täpsem otsing