Samsungi juhid tagastasid boonused

Raido Neemre 18. juuli 2014, 22:10

Ligi 200 Samsungi mobiiltelefonide osakondade juhti on vabatahtlikult veerandi oma poolaasta boonusest tagastanud, vahendab CNBC. Ettevõte seisab silmitsi oma viimase kahe aasta kehvima kvartalikasumiga.

Samsung teatas sellel kuul, et nende aprilli-juuni tegevuskasum jääb tugevalt alla analüütikute prognoositule. Maailma suurim nutitelefonide tootja seisab silmitsi aeglustuva turukasvuga ning suurenenud konkurentsiga.

Otsus oma boonus osaliselt tagastada tulenes sellest, et juhid võtavad omale vastutuse kasumi languse eest ning osaliselt seetõttu, et soovitakse näidata, et juhtkond kavatseb veelgi enam tööd teha.

Taolised sammud ei ole Korea ärimaailmas üldsegi mitte ebatavalised ning ettevõtete tippjuhid on ka varasemalt kasumi langedes oma boonuseid tagasi maksnud. Kohaliku meedia hinnangul võib tagasimaksud boonuste summa ulatuda 2,92 miljoni dollarini.

Samsungi rahalehm, nutitelefoniäri, on kaotanud palju turuosa, kuna Hiina konkurendid Xiaomi ja Lenovo pakuvad üha enamate vidinatega soodsaid nutitelefone.

Uuringufirma Counterpoint läbiviidud uuringu kohaselt ei ole ka Samsungi uue lipulaeva, Galaxy S5 nutitelefoni müük edenenud nii hästi kui loodeti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. July 2014, 22:10
Otsi:

Ava täpsem otsing