Carlos Slim: Töönädal peaks kestma kolm päeva

Raido Neemre 21. juuli 2014, 19:38

Mehhiko telekomihiiu ja maailma rikkuselt teise mehe Carlos Slimi sõnul on meil asjad täiesti valesti ja töönädala kestvuseks peaks olema vaid kolm päeva.

Slimi sõnul on aeg viia läbi inimeste tööelus radikaalne muudatus. Selle asemel, et minna 50 või 60-aastaselt pensionile, peaksime me töötama kauem, kuid samas võtma rohkem vabu päevi.

„Inimesed töötavad tulevikus enam aastaid, kuni nad on 70 või 75-aastased ning töötavad vaid kolm päeva nädalas, võib-olla 11 tundi päevas,“ sõnas ta.

„Kolmepäevane töönädal annaks meile rohkem aega puhata, mis parandaks ühtlasi elukvaliteeti. Neli vaba päeva mängiksid väga olulist rolli uute meelelahutuslike tegevuste loomisel,“ lisas ta.

74-aastane magnaat usub, et selline muudatus loob jõukama ja produktiivsema tööjõu, aidates ühtlasi leevendada väljakutseid, mis on seotud inimeste üha pikema elueaga.

Oma ettevõttes on ta kehtestanud reeglid, mille kohaselt kollektiivlepingu alusel töötavad töölised, kes ühinesid ettevõttega hilises teismeeas, võivad pensionile minna enne 50. eluaastat. Samas võimaldab ta nendel töötajatel ka täispalga eest tööle jääda, töötades 4 päeva nädalas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. July 2014, 19:38
Otsi:

Ava täpsem otsing