Õlitehased toidavad keemiatööstust

1321-aripaev 21. juuli 2014, 09:42

Keemiatööstuses suurenes möödunud aastal tootmismaht ligi kümnendiku võrra, kiirema kasvuga oli taas õlitööstus, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Müüki mõjutas peamiselt eksport ja selle kasvu taga oli põlevkiviõli müük, mille väljamüügi kogused suurenesid kahe kolmandiku võrra. Rahaliselt tähendas see ligi poole võrra suuremat eksporditulu kui 2012. aastal. Ekspordi sihtriikidest tõusis tugevasti Belgia osatähtsus.

Hõivatute arv suurenes keemiatööstuse kõigis allharudes kuni paar protsenti. Õlitööstus säilitas lisandväärtuselt hõivatu kohta töötleva tööstuse harude seas oma esikoha.

Investeeringud keemiatööstusse kukkusid eelmisel aastal esialgsetel andmetel poole võrra, seda eeskätt õlitööstuse arvel. Kuigi mahud vähenesid, on viimased kolm aastat olnud õlitööstuse jaoks aktiivse laienemise periood ning see on toonud kaasa varasemast oluliselt suuremad investeeringud.

Eesti Konjunktuuriinstituudi küsitletud keemiatööstuse ettevõtjad tunnistasid 2014. alguses, et tellimusi on tavapärasest vähem ja mitmed prognoosisid müügihindade alanemist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. July 2014, 15:34
Otsi:

Ava täpsem otsing