Sõõrumaa valdusfirma jäi kahjumisse

23. juuli 2014, 00:00

Ettevõtja Urmas Sõõrumaa investeeringute haldamisega tegelev U.S. Invest lõpetas eelmise aasta kahjumiga. Mullu müüs valdusfirma ka mitu osalust.

“Kajastatud kahjum on eelkõige arvestuslik ja tekkinud konservatiivsest lähenemisest kinnisvaraobjektide hindamisel,” selgitas Sõõrumaa kahjumit.

U.S. Investi 2013. aasta käive oli 15,3 miljonit eurot, mis on 22,4% rohkem kui aasta varem. Eelmise aasta kahjumiks kujunes 1,5 miljoni eurot, võrreldes 2012. aasta 4,5 miljoni eurose kasumiga.

Otsib uusi projekte. 2013. aasta lõpus kuulus kontserni 32 tütar­ettevõtet ja 9 sidusettevõtet. “U.S. Invest on investeerimisettevõte ja osaluste ost ja müük on tavapärane majandustegevus. U.S. Invest vähendas eelmisel aastal mitmeid osalusi, kuid samal ajal ka omandas osalusi,” ütles Sõõrumaa.

“Oleme valmis investeerima uutesse projektidesse ja müüma olemasolevaid, kui pakutavad tingimused meid rahuldavad,” lausus ta.

Müüs Lätis ja Venemaal. Näiteks müüs Sõõrumaa 2013. aastal enamusosaluse Lätis kinnisvara üürivas ettevõttes, kus edasi ollakse vähemusosanik. “Leidsime, et on otstarbekas kaasata investoreid, ja osalus kujunes läbi­rääkimiste käigus,” kommenteeris Sõõrumaa müüki.

Venemaal müüs Sõõrumaale kuuluv puhastusteenuseid pakkuv ette­võte Novõi Dom OOO osaluse tütarfirmas Klintek. “Venemaa kinnisvarahoolduse äri on pidevalt kasvanud ja loodame, et areng jätkub ka järgmistel aastatel. Klintek ei olnud põhitegevuse arengu tarbeks vajalik,” selgitas Sõõrumaa.

Tänavu on Sõõrumaa juba müünud 30% osaluse Karell Kiirabis ettevõtte juhatuse liikmele Jaak Tällile. “Oleme kaasanud mitmete ettevõtete juhatuse liikmeid osanikeringi, et suurendada nende huvi ettevõtte eesmärkide täitmisel,” sõnas Sõõrumaa.

Ta lisas, et sel aastal alustati kiirabiteenuse osutamisega Harjumaal ja Virumaal. 23. septembril alustab firma teenusega  ka Ida-Virumaal.

Sõõrumaa nimetas U.S. Investi  olulisemateks tegevusteks Rotermanni kvartali ja Tondi tennisekeskuse arendamist ning Ilmatsalus käivitatud elektrijaama.

Kuuldused laenudest. Erinevatest allikatest on Äripäevale väidetud, et likviidsusprobleemidega maadlev Urmas Sõõrumaa on võtnud mitmelt Eesti äriliidrilt lühiajalist laenu.

Sõõruma ütles, et ei soovi selliseid kuuldusi kommenteerida. “Meil (U.S. Investil – toim) on läbi aegade olnud mitmeid projekte erinevate partneritega ja seni pole keegi pidanud pettuma,” lausus ta.

Rohkem sihtinvesteeringuid. U.S. Investi eelmise aasta aruandest hakkab silma, et märkimisväärselt on suurenenud sihtfinantseerimise kaudu saadud summad.

Kui 2012. aastal sai ette­võte kokku 911 697 ­eurot, siis 2013. aastal oli see summa juba 3,5 miljonit eurot.

Majandusaasta aruandes on U.S. Invest sihtfinantseerimisena kajastanud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt Tondi tennise­keskusele laekunud summad, mida kasutati tennise­keskuse ehitamiseks.

Tallinna linnavalitsuselt laekunud raha on kasutatud laste tennisehalli, riietusruumide ja taastuskeskuse rajamiseks.

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus on aga aidanud rahastada Tartu Biogaas OÜ biojäätmetel põhinevat koostootmisjaama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. July 2014, 20:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing