Tallink prahib laeva ja koondab töötajad

23. juuli 2014, 00:00

Tallink Grupi reisilaev Silja Europa läheb augustis Bridgemans Servicesi käsutusse Austraaliasse, kus laeva kasutatakse majutuslaevana, teatas ettevõte. Silja Europa prahtimine toob endaga kaasa töötajate arvu vähendamise.

Tallink Grupi juhatuse aseesimehe Andres Hundi sõnul on eesmärk parandada kontserni tegevuse efektiivsust ja kasumlikkust. “1993. aastal ehitatud Silja Europa tegevuskulud on seoses laeva vanuse ja 2015. aastast kehtima hakkavate ­uute nõuetega kütusele suuremad kui 2009. aastal ehitatud Baltic Queenil,” ütles Hunt.

Silja Europa prahilepingu kestus on vähemalt 14 kuud, pikendamise võimalusega kuni 48 kuuks.

Töötajate arv väheneb. Tallinki finantsosakonna juhataja Harri Hanschmidt ütles, et Silja Europa prahileping on konfidentsiaalne ning sellest tulenevalt toimub Tallinki liinidel ka ümberpaigutamisi ning see toob endaga kaasa töötajate arvu vähenemise. “Töötajate arv väheneb vastavalt vajadusele. Praegu ei ole ühelegi töötajale koondamisteadet kätte antud, kuna hindame võimalusi, kus oleks töötajaid võimalik rakendada ja millised on üldse vajadused seoses erinevate laevade rakendamisega erinevatel liinidel,” ütles Hanschmidt. Töötajate ametiühingutega on alustatud läbirääkimisi.

Muudatus toob kaasa ka mitme laeva ümberpaigutamise erinevatel liinidel. Praegu Tallinna–Stockholmi liinil sõitev Baltic Queen asendab eeldatavalt 7. augustist Tallinna–Helsingi liinil sõitvat laeva Silja Europa ja praegu Riia–Stockholmi liinil sõitev Romantika hakkab asendama Tallinna–Stockholmi liinil sõitvat laeva Baltic Queen. Riia–Stockholmi liinil jätkab liiklust Isabelle.

Muudatustele oodata lisa. Hunt lisas, et Tallink jätkab tööd, et leida võimalusi laevastiku ja liinide optimeerimiseks ja selle tulemusena võib kaasneda täiendavaid muutusi laevade töös.

Tallink Grupil on 19 laeva ning ettevõte tegutseb Eestis, Soomes, Rootsis ja Lätis kuuel laevaliinil. Ettevõttes töötab ligi 6900 töötajat Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Saksamaal ja Venemaal. 2013.  aastal teenindas ettevõte üle 9,1 miljoni reisija.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. July 2014, 20:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing