Ameeriklased investeerivad üha enam välisaktsiatesse

Raido Neemre 23. juuli 2014, 21:07

Investorid on sellel aastal USA fondidest välja viinud 6,3 miljardit dollarit ning investeerinud 60,5 miljardit dollarit välismaistesse aktsiafondidesse, selgub Investment Company Institute (ICI) andmetest.

Vähene entusiasm kodumaiste aktsiate suhtes on täpselt vastupidine sellele, mida võiks USA investoritelt oodada.

“Üksikinvestoritel on väljateenitult karja järgimise maine ning S&P 500 on võrreldes välismaiste aktsiatega andnud kahekordseid kasumeid alates 2013. aastast. Arvestades investorite varasemat käitumist, on raske usuda, et nad on kõik hakanud riske hajutama, ostes järsku odavalt ja müües kallilt,” märkis Leuthold Weedeni analüütik Kristen Hendrickson.

Hendricksoni sõnul kalduvad ameeriklased üha enam välisaktsiatesse investeerima seetõttu, et nende pensioniplaanid muutuvad üha keerulisemaks.

Rahvusvaheliste aktsiate poole liikumine sellel aastal on osa loomulikust mitmekesistumise protsessist investorite portfellis, mis on väikselt toiminud juba mõnda aega, märgib Hendrickson.

ICI andmetel moodustasid 2003. aastal kodumaiste aktsiate investeerimisfondid 57% kõikidest aktsiatest, võlakirjadest ning fondidest. Mai lõpuks oli see protsent kukkunud 41-ni. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2014, 21:07
Otsi:

Ava täpsem otsing