Lõuna-Koreas lubatakse tööajal lõunauinakuid

Raido Neemre 23. juuli 2014, 22:24

Seouli linnavalitsus lubab oma 10 000 töötajal selle aasta augustist kuni tund aega tööajast puhata, vahendab Lõuna-Korea uudisteagentuur Yonhap News Agency.

Selle sammu eesmärgiks on parandada pikki tööpäevi tegevate töötajate produktiivsust ning pakkuda lahendust töötajate kaebustele, millekohaselt tuntakse ebamugavust ja kurnatust.

Töökohtade puhkeruumidesse ja tühjadesse konverentsiruumidesse luuakse kindlad alad, kus töötajad saavad väikese uinaku teha.

Kuigi lühike uinak ei korva kehva kvaliteediga või puudulikku ööund, aitab 20-30 minutiline uinak parandada tuju, tähelepanelikkust ning töövõimet ilma, et inimene tunneks ennast peale seda uimasena või et see häiriks hilisemat ööund.

Töölised, kes otsustavad aga seda võimalust kasutada, peavad hiljem selle võrra kauem töötama, et nende 8-tunnine tööpäev tehtud saaks. Samuti peavad nad juba hommikul oma ülemust lõunauinaku plaanist teavitama.

Selle sammuga järgitakse teiste ülemaailmsete ettevõtete eeskuju, kes on oma töötajatele loonud soodsad tingimused lõunauinaku tegemiseks.

Ettevõtted nagu Google ja Procter & Gamble on soetanud “EnergyPods-d”, toolid, mille MetroNaps on disaininud spetsiaalselt uinakute tegemiseks kontoris.

MetroNaps väidab, et nende disanitud toolid aitavad vältida tööl tekkivat väsimust.

Lõuna-Korea töökeskkond võib olla kurnav isegi tööka asiaadi jaoks. 2010. aastal töötasid lõuna-korealased keskmiselt 2111 tundi inimese kohta aastas, mis on OECD riikide kõrgeim näitaja. OECD 2010. aasta keskmine vastav näitaja oli 1749 tundi nädalas. Lõuna-Korea seaduse kohaselt ei tohiks töötajad töötada rohkem kui 52 tundi nädalas, sh ületunnid, mis on 12 tundi nädalas. Nädalavahetuse ületunnid aga selle arvestuse sisse ei kuulu ning paljud ettevõtted kasutavad seda seaduseauku ära.

Majandusuuringute veebilehe FRED andmetel töötavad Aasia töölised palju enam kui lääneriikide inimesed. USA keskmine töötaja töötab aastas 1700 tundi, prantslased aga vaid 1480 tundi aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2014, 22:24
Otsi:

Ava täpsem otsing