Herbalife’i vastase kliendid kehitavad õlgu

25. juuli 2014, 00:00

Bill Ackman on riskifondijuht, kes kogus suuremat tuntust, kui panustas toidulisandeid tootva ette­võtte Herbalife aktsia hinna langusele miljard dollarit. Ackmani tehing on minemas soovitule vastupidises suunas, kuid tema fondi kliendid pole eriti mures.

Esmaspäeval kukkus Herbalife’i aktsia New Yorgi börsil 15 protsenti, kuna riskifondi Pershing Square Capital Management juht Bill Ackman lubas järgmisel päeval paljastada, milline pettus Herbalife tegelikult on. Ackman on võrrelnud Herbalife’i püramiidskeemiga ning nimetanud selle juhte natsideks, kes lõikavad kasu kõige vaesemate pealt.

Investorid olid esmaspäeval igatahes väga ehmunud ja seda peegeldas ka aktsia 15protsendiline langus. Teisipäeval toimus Ackmani presentatsioon, mis tema enda sõnul olevat ta elu kõige tähtsam.

Paraku ei esitanud ta ühtegi vettpidavad väidet, miks on Herbalife püramiidskeem ja miks on ettevõte täielik pettus.

Herbalife’i aktsia tõusis. Vastupidiselt esmaspäevale tõusis teisipäeval Herbalife’i aktsia pärast Ackmani esitlust 25 protsenti. Ackmani fondi kliente pole see aga murelikuks teinud. “Me oleme pikaajalised investorid – tema saavutuste loetelu on hämmastav,” ütles üks fondi investoreid Bryan Schneider CNBC-le.

Teised kliendid, kes palusid anonüümseks jääda, nõustusid Schneideri arvamusega. “Mida Herbalife tähendab, on see, et Ackmani fond on küll tõusnud, kuid selle aktsia tõttu mitte nii palju, kui loodetud. Ma ei tea ühtegi varahaldurit, kes on alati oma positsioonidega 100% kasumis,” ütles üks praegune investor.

Esimese poolaastaga on Ackmani fondi tootlus olnud üle 25 protsendi. See on palju parem kui kõiki riskifonde mõõtev koondindeks Absolute Return Composite, mis on poolaastaga pisut üle 4% plussis.

“Isegi vaatamata Herbalife’i aktsia hinna tõusule on fond ka sel kuul ilusasti kerkinud. On raske saada pahaseks, kuna Pershing Square on üks parimaid,” ütles teine investor.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. July 2014, 20:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing