Metallitöösturid kasvatasid kasumit

1321-aripaev 24. juuli 2014, 09:45

Metallitööstuses ületas mullu tulude kasv kulude suurenemist. Esialgse statistika põhjal kasvas tööstuse kasum poole võrra, seega jõudis kasumlikkus taas ajaloolise keskmise lähedale.

Sektori ettevõtetes aeglustus tootmismahtude vähenemine: ettevõtted tootsid möödunud aastal ligi kolm protsenti vähem kaupa kui aasta varem. Samas oli ettevõtjate hinnangul mullu ka nõudlus tavalisest madalam, vahendas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Metallitoodete tootmise hinnad aastaga oluliselt ei muutunud, nagu ka ekspordi- ja impordihinnad, mistõttu liikusid müüginäitajad tootmisega samas taktis. Suuremate tootegruppide, tsingitud lehtterase ja metallikonstruktsioonide väljavedu langes. Peamistest kaubanduspartneritest vähenes müük suuremal määral Soome ja USAsse, kasvas aga Rootsi.

Mullu hõives olulisi murranguid ei esinenud. Palgakasv jäi alla keskmisele kasvule, ulatudes umbes viie protsendini. Kuigi metallitoodete tootmises on keskmine palgatase tööstusharude seas üks kõrgemaid, on siiski mitme ettevõtte jaoks tööjõupuudus oluline probleem.

Metallitööstus on seotud mitme valdkonnaga, näiteks masinate ja seadmete tootmise ning ehitussektoriga. Kuna ehitussektoris kasvu ei prognoosita, siis see mõjutab ka koduturule suunatud ehituskonstruktsioonide tootjaid. Pikemas perspektiivis on metallitööstuses oodata jätkuvat tootmismahtude kasvu, peamiseks veduriks saab olla eksport.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. July 2014, 09:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing