Ehitusettevõtja põhimure on hinnapõhised hanked

1321-aripaev 25. juuli 2014, 15:30

Kõige enam piirab ehitussektori uuenduslikkust ehitushangete hinnapõhisus nii riigi- kui ka erasektoris, selgus uuringust, mis kaardistas ehitussektoris innovatsiooni takistavaid tegureid. 

See ei jäta uuringu tellinud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi sõnul pakkujatele piisavalt vaba raha teadus- ja arendustegevuseks ning finantseerimiseks - eriti pikas ja keskpikas perspektiivis.

Olulise innovatsiooni takistava tegurina tõid ehitusvaldkonnas tegutsejad välja ajapuuduse ja kiirustamise nii era- kui ka riigihangete pakkumiste koostamisel, tööde ettevalmistamisel, aga ka projekteerimisel ja ehitusel. Kiirustamine välistab väljavaated paremaks eeltööks, muudatuste ja uuenduste katsetamiseks.

Ettevõtjate indu töötada välja uuenduslikke lahendusi pärsib ka vähene kindlustunne tuleviku suhtes ehk lühike lepinguperiood.

Osa vastajaid märkis, et uuenduslikud lahendused on võrreldes traditsioonilistega kallimad ja tülikamad. Teised aga tõid välja, et sageli on just aja- või rahasurve oluline tõuge innovatsiooniks.

Vaatamata probleemidele on siiski säilinud ehitussektoris töötavate inimeste usk innovatsiooni vajalikkusse ja soov selles suunas edasi tegutseda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. July 2014, 15:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing