Hiina pruudid panevad teemantituru särama

Raido Neemre 25. juuli 2014, 22:07

De Beersi tegevjuhi sõnul on kalliskivide turg tänu Hiina pruutidele ja India festivalidele taastumas.

USA on kahtlemata suurim vääriskivide turg – 2012.aastal oli sealse turu väärtus 7,21 miljardit dollarit. Hiina ja India turud on aga kiireimini kasvavad turud. Aastatel 2006-2012 on nende turgude kasumid mitmekordistunud.

De Beersi tegevjuhi, Philippe Mellieri, sõnul on turu kiirele kasvule kaasa aidanud USA Tänupühad ja Hiina uusaasta, mis pani kaupmehi oma varusid eelmisest aastast kiiremini täiendama.

Hiina pruutide kasvav nõudlus vääriskivide järele kasvatab maailma suuruselt teise majanduse juveeliturgu ülikiirelt.

"Vaadates Hiinat, siis sealse turu kasv ei ole veel peatunud, kuna juveelinõudlus alles hakkab jõudma Hiina väikelinnadesse, seega sealsel turul on veel palju kasvuruumi," sõnas Mellier.

"Hiina pruudid armastavad jätkuvalt oma pulmades teemante kasutada,  seega turg veel areneb," lisas ta.

De Beersi emafirma Anglo American teatas,  et ettevõtte esimese poolaasta ärikasum oli 765 miljonit dollarit, mis on 34% võrra enam võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Lisaks USA ja Hiina turu kasvule usub Mellier ka, et India turg hakkab õitsema eelseisva Diwali pidustuste ja vastvalitud peaministri, Narenda Modi uute poliitikate valguses.

Teemantiturg tegi majanduskriisi puhkedes tugeva languse, kukkudes aastatel 2007-2009 9% aastas, selgub Brain & Company andmetest.

Aastatel 2010-2011 hakkas turg taas paranema, kasvades 13% aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. July 2014, 22:07
Otsi:

Ava täpsem otsing