Küttefirmas dividendisadu

Harry Tuul, Alyona Stadnik 28. juuli 2014, 13:54

Suurenergeetika valdkonnas insenertehniliste lahenduste väljatöötamisele spetsialiseerunud Küte ja Ehitus AS käibeks kujunes eelmisel aastal 11 miljonit eurot, langedes 2,3%.

Küte ja Ehitus teenis eelmisel aastal 1,5 miljonit kasumit, aasta varem oli kasum 2,5 miljonit eurot. Dividendi võtsid omanikud eelmisel aastal 650 000 eurot, tänavu plaanivad võtta 1,25 miljonit eurot.

Eelmisel aastal ehitas ettevõtte Eestis kaheksas erinevas linnas. Suurimateks klientideks olid AS Tallinna Küte, AS Eraküte, AS Fortum Eesti, AS Maru Ehitus, AS Merko Ehitus, AS Filter ja AS Eesti Energia.

Tänavu on AS-l Küte ja Ehitus kavas käibe mahtu suurendada. Eesmärgiks on suurendada isoleeritud torustike kui ka tehnoloogiliste torustike ehituse osakaalu, samuti suurendada automaatsete tulekustutussüsteemide projekteerimist ja ehitust Eesti erinevatel ehitustel. Ettevõte plaanib ka laieneda biokütustel töötavate katlamajade sektorisse, et pakkuda klientidele nn „võtmed kätte“ meetodil biokütustel töötavaid katlamaju koos hooldusteenusega. Eesmärgiks on uute ja välisklientide osakaalu jätkuv tõus.

Küte ja Ehitus AS omanikud on 80% Altius Energia OÜ, mille osanikud on omakorda Frank Õim, Arti Arakas ja Hannes Tamjärv, ja 20% Vladimir Kostin.

Tamjärv oli eelmisel aastal Äripäeva rikaste edetabelis 108. kohal, tema vara väärtuseks hinnati 23 miljonit eurot. Tänavu dividendide edetabelis oli ta 109. kohal 347 000 euroga.

Arakas oli eelmisel aastal Äripäeva rikaste edetabelis 135. kohal, tema vara väärtuseks hinnati 17,8 miljonit eurot. Tänavu dividendide edetabelis oli ta 98. kohal 363 000 euroga.

Õim oli eelmisel aastal Äripäeva rikaste edetabelis 270. kohal, tema vara väärtuseks hinnati 9,6 miljonit eurot.


 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. July 2014, 12:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing