Keskendume põlevkivile, milles oleme tõeliselt tugevad

30. juuli 2014, 00:00

Põlevkiviärile keskenduva Eesti Energia arengu üheks osaks on väljumine neist kõrvaläridest, mis seda suunda otseselt ei toeta.

Viimastel aastatel on Eesti Energia müünud mitu ettevõtet. Hiljuti teatasime elektri- ja sidevõrke ehitava tütarettevõtte Võrguehitus müügist, mullu müüsime Estlinki merekaabli ning 2012. aasta alguses telekomifirma Televõrk, mis pakkus mobiilset internetiühendust Kõu. Soovime keskenduda sellele, milles oleme tõeliselt tugevad ning kuhu soovime ja suudame tulevikus ettevõtte väärtuse kasvatamiseks jõuliselt investeerida. Läbiv märksõna on põlevkivi – see on meie strateegilise plaani keskmes.

Väljumine kõrvaläridest. Oleme põlevkivitööstuse arendamisel maailmas esirinnas. Selleks, et seda positsiooni hoida, on vaja iga päev pingutada ja tegeleda pideva arendustööga. Osa sellest arengust on ka väljumine neist kõrvaläridest, mis otseselt põlevkivitööstust ei toeta. Samal põhjusel on näiteks telekomile ja infrastruktuuride arendamisele keskendunud ettevõtted olnud huvitatud Televõrgu, Võrguehituse ja Estlinki ostust. Nii müüja kui ostja on teinud tehinguid just põhiäri arendamise nimel.

Tööstusettevõttele on oluline piisava koguse tooraine olemasolu ja võime sellest maksimaalselt tõhusalt ning kasumlikult toota. See kehtib mis tahes valdkonnas. Seega otsime üha paremat vastust küsimusele, kuidas kaevandatud põlevkivi viimse grammini ära kasutada, tekitades sealjuures vähimat keskkonnamõju ja genereerides maksimaalset kasu.

Rohkem õli. Meie strateegia on selles osas selge – toota tuleb rohkem õli ja kasutada elektritootmiseks ära selle protsessi kõrvalsaadused. Et plaani samm-sammult ellu viia ja teha tööstuse arendamiseks vajalikke investeeringuid, on vaja piisavat hulka kapitali, mida tütarettevõtete müük on võimaldanud saavutada.

Kõrvaltegevusega seotud ettevõtete müügi kõrval on oluline hoida oma põhiäri – põlevkiviäri – väärtusahelat terviklikuna. Eesti Energia on võimekam ja rohkem väärt, kui selle koosseisu kuuluvad nii õlitehased ja elektrijaamad kui ka neid toormega varustavad kaevandused; seadmete remondil, hooldusel ja arendusel abistavad ettevõtted; toodetud energiaga turgudel kaubitsev üksus ning infrastruktuur, mis võimaldab toote kliendini viia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2014, 21:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing