Krimmi uued karmimad keelud

1321-aripaev 30. juuli 2014, 17:06

Euroopa Liidu Nõukogu kehtestab uued ja rangemad piirangud Krimmist või Sevastopolist pärit kaupadele vastusena nende õigusvastasele annekteerimisele Venemaa poolt.

Homme valitsuse istungil tutvustab Urmas Paet vastavad otsust ja määrust.

Meetmed puudutavad müügi, tarnimise, üleandmise ja ekspordipiiranguid seoses kaupadega, mis on vajalikud transpordi-, telekommunikatsiooni ja energiataristu jaoks Krimmis ja Sevastopolis ning samuti nende sektorite rahastamise ja nendele rahalise abi, tehnilise toe, koolituse ja seotud teenuste pakkumise keeldu.

Meetmed puudutavad ka Krimmi ja Sevastopoli nafta, gaasi ja mineraalide kaevandamiseks, rafineerimiseks ja transpordiks vajaliku olulise varustuse ja tehnoloogia müügi, tarnimise ja üleandmise keeldu.

Keelatakse mistahes laenu või krediidi andmine ettevõtetele Krimmis ja Sevastopolis, mis on seotud Krimmi ja Sevastopoli transpordi-, telekommunikatsiooni ja energiasektori taristuga ning nafta, gaasi ja mineraalide kaevandamise, rafineerimise ja transpordiga.

Keelatakse ka niisuguste ettevõtete omandamine ja nendes osaluse pikendamine, sealhulgas täielikult selliste ettevõtete omandamine ja nende osakute ja võlakirjade omandamine. Lisaks keelatakse ühisettevõtte loomine nimetatud ettevõtetega ja samuti nende kontrolli all olevate tütarettevõtete ja filiaalidega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2014, 17:06
Otsi:

Ava täpsem otsing