Mait Kraun • 30. juuli 2014 kell 7:55

Soome ehitusfirma pööras kahjumi kasumiks

Soome ehitusfirma Lemminkäinen teatas oma teise kvartali tulemused, mis kinnitasid, et ettevõte on olnud oma reformidega edukas: käive kasvas ning kahjum pöörati tugevaks kasumiks.

Lemminkäineni müügikäive oli teises kvartalis 510,5 miljonit eurot. See ületab eelmise aasta sama perioodi käivet 39,7 miljoni euroga.

Ettevõte suutis mulluse teise kvartali 11,9 miljoni eurose kahjumi pöörata kasumiks ning kokku oli tegevuskasum selle aasta teises kvartalis juba 14,8 miljonit.

„2014. aasta teises kvartalis tegi Lemminkäinen suuri samme, et olukorda parandada,“ ütles ettevõtte tegevjuht Berndt Brunow. „Mul on nüüd hea teatada, et oleme kasumlikkuses teinud eelmise aastaga võrreldes tähendusrikkaid edusamme.“

Brunowi sõnul saavutati tulemus kulude kärpimise ning efektiivsuse suurendamise tõttu. Samuti aitasid edukad taristuprojektid Helsingi südalinnas.

Lemminkäinen ootab 2014. aastal võrreldes eelmise aastaga käibe langust. Samas ootab ettevõte kasumi tugevat kasvu, sest eelmine aasta oldi 3,9 miljoni euroga kahjumis.

Ettevõtte aktsia on pärast tulemuste avalikustamist tõusnud rohkem kui 6%.

Hetkel kuum