Tartu võtab võlgu

Harry Tuul 30. juuli 2014, 13:36

Tartu otsustas võtta Swedbanki kaudu seitsmeks aastaks 10,7 miljonit eurot võlgu.

Tartu linnavolikogu arutas täna võlakirjaemisiooni korraldamist. Saadud raha kasutatakse 2014. aastasse planeeritud võlakohustuste refinantseerimise katteks ja 2014. aasta investeeringuteks.

Pakkumine võeti korralduskulude ja marginaali osas kolmele tähtajale - 5, 7 ja 10 aastat ning kahele erinevale finantseerimisvõimalusele - lineaarselt amortiseeruvale laenule ja ühes osas perioodi lõpus tagasimakstavale laenule.

Pakkumiskutsed saadeti kuuele Eestis tegutsevale pangale: Swedbank, SEB Pank, Nordea Pank, Danske Bank AS Eesti filiaal, Pohjola Pank ja DnB Nord Bank. Neist tegid pakkumise Tartu linnale 10 726 451 euro suuruse võlakirjaemissiooni korraldamiseks viis panka -  Danske Bank AS Eesti filiaal, Pohjola Pank, SEB Pank, Swedbank ja Nordea Pank.

„Tartu otsustas valida ühes osas perioodi lõpus tagasimakstava laenu ja perioodi pikkuseks seitse aastat. Põhiliseks valikukriteeriumiks see, et suudame selle skeemi puhul fikseerida oma finantskulu pikemaks perioodiks. Nende tingimuste kontekstis tegi parima pakkumise marginaali kui ka lepingutasu osas Swedbank, kellega minnakse ka lepingusse,“ teatas linnavalitsus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    31. July 2014, 19:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing