Nüüd on õige aeg väljuda Tai turgudelt

Raido Neemre 31. juuli 2014, 22:31

Tai börsid on sellel aastal suure tõusu teinud, mis on vägagi märkimisväärne, arvestades mais toimunud sõjaväelist riigipööret. Hoolimata suurtest lootustest, mis on pandud uue administratsiooni poliitikatele, ei oota analüütikud turu edasist kasvu.

SET indeks on sellel aastal kasvanud juba 17% ning alates maikuu keskpaigast, kui Tai sõjaväe juhataja kindral Prayuth Chan-ocha kuulutas välja sõjaväelise riigipöörde, 8% võrra.

“Kodumaine aktsiaturg on võtnud positiivse hoiaku selgema poliitilise väljavaate ja hunta lühialiste majanduspoliitikate suhtes,” märkis Nomura pank.

Nomura sõnul peaks esimene osa hunta reformidest nüüdseks valmis olema ning nüüd algab nende elluviimise ja rakendamise periood.

“Riiki ootab ees rida poliitilisi, majanduslikke, sotsiaalseid ning hariduslikke reforme. Ajalooliselt on sellised muudatused tihti võtnud palju aega ning tulemused on praegu näha,” märgiti.

“Kui reformid osutuvad järjekordseks laastavaks protsessiks nagu 2006. aasta riigipööre, mis tõi kaasa edasised konfliktid, usume me, et SET võib oma praeguselt kõrguselt kukkuda,” lisati.

Riigi majapidamiste kõrge laenukoorem võib samuti pidurdada siseriiklikku tarbimist ning mitte kõik uued poliitikad ei ole aktsiate suhtes positiivsed.

Nomura on seadnud SETi 12 kuu sihiks 1616 punkti, mis tähendab edasist kasvu. Usutakse, et edasine kasv nõuab majanduskasvu edendamist, pikisilmi oodatud infrastruktuuri projektide elluviimist, suuremat likviidsust ning poliitilist stabiilsust, mis kahjuks aga ei ole praegusel hetkel selgelt märgatavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2014, 22:31
Otsi:

Ava täpsem otsing