Eesti ettevõte müüb kemikaale Marshalli saartele

04. august 2014, 00:00

Euroopa tehastes toodetud keemiliste lisandite vahendaja Indore Chemical hakkas mullu tooteid müüma Marshalli saartele.

Äripäeva Rikaste TOPi 75. koha omaniku Igor Goleništ­ševi ettevõtte Indore Chemicals 2013. aasta käive oli 22,8 miljonit eurot, aasta varem oli see 24 miljonit eurot.

Eksporditurud. Mullu vahendas Indore Chemicals kaupa lisaks Venemaale veel Gibraltarile, Valgevenesse, ­Ukraina, Hongkongi ja esimest korda Marshalli saartele.

Ettevõte teenis 8,4 miljonit eurot kasumit, mis oli 7% rohkem kui aasta varem. Kasumi kasvu tõi suurem müük Venemaale.

Indore Chemicalsi majandusaasta aruandest selgub, et mullu oli tähele­panu suunatud teenuste turu arendamisele ja äritegevuse kindlustamisele praegustel turgudel.

2012. aastal omandas ette­võte 26% suuruse osaluse OÜs Modulehouse, mis toodab Narvas puitkarkassil moodulhooneid. OÜ Modulehouse’i kahjum 2013. aastal oli 175 404 eutot.

Indore Chemical kaasas mullu omanikeringi Venemaalt pärit Rustam Tiberbaevi, kes on ka Modulehouse’i üks omanikest.

Äri Venemaa naftatöötlusfirmadega. Ettevõtte peamised kliendid on Venemaal asuvad naftatöötlustehased, äripartneriteks Goleništševi ammused tuttavad. Indore Chemicali vastutada on finantspool ja tagada logistika.

Tänavu plaanib ettevõte maksta 2 miljonit eurot dividende. Mullu firma dividende ei maksnud, 2012. aastal maksti samuti 2 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. August 2014, 19:08
Otsi:

Ava täpsem otsing