Mänguasjatootjad süüdistatakse Angry Birdsi disaini varastamises

Raido Neemre 05. august 2014, 22:39

Kunstnik Juli Adams süüdistab lemmikloomatoodete tootja Hartz Mountain Companyt videomägude tootjale Rovio disainitud Angry Birds disaini illegaalses müümises.

USA kunstnik, kes disainis mitmeid Angry Birdsi mänguasju, andis Hartzi vastu kohtusse hagi sisse.

Adams väidab, et ta lõi ja litsenseeris Agry Birdsi disaini 2006. aasta novembris – pikka aega enne populaarse mobiilimängu loomist, ning Hartz Mountain Company riisus omale tema intellektuaalse vara pealt ebaseaduslikult miljoneid dollareid kasumeid.

Adamsi ja Hartz Mountain Company vaheline 5-aastane litsentsileping sätestas, et mingit Angry Birdsi intellektuaalse vara omandiõiguse edasimüümist ei toimu Adamsilt Harzile.

Hagist selgus ka et Hartzi viimane litsentsimakse Adamsile oli 2011. aastal, mil maksti 44,66 dollarit. Adams nõuab nüüd mõistlikku litsentsitasu ning oma Angry Birdsi intellektuaalse vara tagastamist.

Kuigi Rovio on samuti hagis ära märgitud, ei ole ettevõte seekord kohtuasjas osaline. Rovio on olnud mässitud mitmetesse Angry Birdsi kaubamärgi üle käinud kohtuasjadesse.

Eelmisel kuul kaebas Rovio kohtusse Young Star Toys & Giftsi, süüdistades ettevõtet võltsitud Angry Birdsi mängude ja karakterite müügis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2014, 22:39
Otsi:

Ava täpsem otsing