Xiaomi tõukas Samsungi Hiinas nutitelefonide troonilt

Raido Neemre 05. august 2014, 19:37

Nutitelefonitootja Xiaomi on hõivanud Hiina seni suurima nutitelefonimüüja Samsungi positsiooni, mis paneb Lõuna-Korea tehnoloogiahiiu veelgi suurema surve alla.

Selle aasta teises kvartalis kasvas Xiaomi turuosa maailma suurimal turul, Hiina turul 14%ni, tõugates sellega positsioonilt Samsungi, mis on turgu valitsenud alates 2011. aasta lõpust, vahendab Canalysi uuring.

Samsung teatas hiljuti oodatust suuremast kasumi langusest teises kvartalis, viidates aeglustunud nutitelefonide müügikasvule.

Hoolimata sellest, et Samsung on maailma suurim nutitelefoni tootja, avaldab Hiina odavtelefonide tootja konkurentidele suurt mõju.

Kaheksa 10st telefonimüüjast on Hiinas kohalikud ettevõtted, mis hõlmavad 65% turuosast. Apple ja Samsung om ainsad rahvusvahelised tegijad Hiina 10 tippmüüja hulgas.

„See on Xiaomi jaoks fenomenaalne saavutus,“ märkis Canalys analüütik Jingwen Wang pressiteates.

Xiaomi esitas Apple´le ja Samsungile järjekordse väljakutse paisates turule oma Mi4 nutitelefoni, mille näitajad teevad konkurentidele silmad ette. Mi4 16 gigabaidine versioon maksab keskmiselt 320 dollarit ning 64 gigabaidise mäluga versioon 400 dollarit; Apple iPhone 5 ning Samsungi Galaxy S5 maksavad 649 dollari ringis.

97% Xiaomi nutitelefonidest müüdi maha Hiinas, kuid ettevõte otsib võimalusi laieneda ka Mehhikosse ja Türki. Analüütikud on aga hoiatanud, et ettevõtte ärimudel võib nad raskustesse viia.

Xiaomi müüb oma telefone vaid pisut kallimalt kui maksab nende tootmine ning kokku hoitakse ka faktilt, et kliendid saavad telefone osta vaid ettevõtte online poest. Xiaomil on ka oma rakenduse pood, kuid kui kavatsetakse ka teistesse riikidesse laieneda, eriti Lääne turule, siis peaks rakendusi müüma läbi Google Play, mis vähendab nende tulusid tuntavalt.

Apple sõnul aga ei kujuta Xiaomi neile erilist konkurentsi, kuna nende tooted kuuluvad hoopis kõrgemasse hinnaklassi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2014, 19:37
Otsi:

Ava täpsem otsing