6. august 2014 kell 9:45

Eesti toetab Gaza sektori lapsi 70 000 euroga

Välisministeerium toetab ÜRO Lastefondi UNICEF kaudu Gaza sektori laste humanitaarolukorra leevendamist, annetades 70 000 eurot.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on olukord Gazas kujunenud väga traagiliseks. „Hukkunuid ja vigastatuid, sealhulgas hukkunud ja vigastatud lapsi, on väga palju. Vägivald Gazas on põhjustanud tohutuid kannatusi ja selle lõpetamiseks tuleb teha kõik,“ rõhutas Paet.

UNICEFi viimastel andmetel on Gazas hukkunud ligi 400 last ning vigastatuid üle 2700. Üle 243 000 lapse on pidanud konflikti tõttu jätma oma kodu. Avalik tervishoiusüsteem on kokkukukkumise äärel ning keerulise julgeolekuolukorra tõttu on abi andmine takistatud, vahendas välisministeerium. Samuti on suuri probleeme ligipääsuga veele ning ka reovee äravooluga. See omakorda suurendab epideemiariski.

Eesti toetab UNICEFi kaudu laste humanitaarolukorra leevendamist Gazas 70 000 euroga. Varem on Eesti aidanud Gaza sektori elanike humanitaarolukorda leevendada ÜRO Palestiina pagulaste abiorganisatsiooni (UNRWA) kaudu 75 000 euroga.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum