Signe Sillasoo • 6. august 2014 kell 12:50

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäeva nädalalõpulisa Puhkepäev annab ideid, mida teha sel nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

8. augustil ilmuv Puhkepäev toob välja huvitavamad sündmused teatrites, kontserdi- ja näitusesaalides ning kinos.

TEATER

Anija mõis08.08 kl 22 “Tokerjad - pööramäng Anija meeste mälestuseks”09.08 kl 22 “Tokerjad - pööramäng Anija meeste mälestuseks”10.08 kl 22 “Tokerjad - pööramäng Anija meeste mälestuseks”12.08 kl 22 “Tokerjad - pööramäng Anija meeste mälestuseks”13.08 kl 22 “Tokerjad - pööramäng Anija meeste mälestuseks”14.08 kl 22 “Tokerjad - pööramäng Anija meeste mälestuseks”Anija vald, Harjumaa

Eesti Draamateater08.08 kl 19 “Laul, mis jääb”09.08 kl 19 “Laul, mis jääb”10.08 kl 19 “Kass tulisel plekk-katusel” Laitse Graniitvillas12.08 kl 19 “Kass tulisel plekk-katusel” Laitse Graniitvillas13.08 kl 19 “Kass tulisel plekk-katusel” Laitse Graniitvillas14.08 kl 19 “Laul, mis jääb”14.08 kl 19 “Kass tulisel plekk-katusel” Laitse GraniitvillasPärnu mnt 5, Tallinn

Emajõe Suveteater08.08 kl 18 “Kunksmoor” Eesti Rahva Muuseumi mõisapargis Raadil09.08 kl 15 “Kunksmoor” Eesti Rahva Muuseumi mõisapargis Raadil09.08 kl 18 “Kunksmoor” Eesti Rahva Muuseumi mõisapargis Raadil10.08 kl 15 “Kunksmoor” Eesti Rahva Muuseumi mõisapargis RaadilJaama 14, Tartu

Endla Teater08.08 kl 19 “Vares”09.08 kl 19 “Woyzeck”10.08 kl 19 “Kvartett”Keskväljak 1, Pärnu

Kell Kümme10.08 kl 19.30 “Hamlet”11.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisa tallisaalis12.08 kl 19.30 “Hamlet”13.08 kl 19.30 “Hamlet”14.08 kl 19 “Armastus ei hüüa tulles” Ohtu mõisa tallisaalis

Koidula Muuseumis08.08 kl 19 “Viru laulik ja Koidula”10.08 kl 19 “Viru laulik ja Koidula”Jannseni 37, Pärnu

Kuressaare Linnateater08.08 kl 19 “Testamenditäitjad” Sadamaaidas10.08 kl 14 “Testamenditäitjad” Sadamaaidas10.08 kl 19 “Testamenditäitjad” SadamaaidasTallinna 20, Saaremaa

Liivi Muuseumis11.08 kl 20 “Kus sa oled, Juhan Liiv?”14.08 kl 20 “Kus sa oled, Juhan Liiv?”Rupsi küla, Alatskivi vald

Miksteater09.08 kl 18 “Saabastega kass” Põlva Talurahvamuuseumis10.08 kl 14 “Saabastega kass” Põlva TalurahvamuuseumisNõmme tee 50-17, Tallinn

NUKU09.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed” esietendus Tallinna Lennusadamas 10.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed” Tallinna Lennusadamas12.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed” Tallinna Lennusadamas13.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed” Tallinna Lennusadamas14.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed” Tallinna Lennusadamas Lai 1, Tallinn

Festival Monomaffia12.08 kl 19 “Vennas” Eesti Draamateater13.08 kl 18.30 “Nii see läheb” Pekka Heikkinen14.08 kl 17 “Igatsedes Grace Kellyt” Grace Kiley (USA)14.08 kl 19 “Raineri hommik” Indrek Taalmaa/Tallinna KammerteaterPärnu Endla Teater

R.A.A.A.M08.08 kl 20 “Vaga Vend Vahindra” Eesti Maanteemuseumis Varbusel  09.08 kl 20 “Vaga Vend Vahindra” Eesti Maanteemuseumis Varbusel  13.08 kl 20 “Vaga Vend Vahindra” Eesti Maanteemuseumis Varbusel  14.08 kl 20 “Vaga Vend Vahindra” Eesti Maanteemuseumis Varbusel  Süda 8-7a, Tallinn

Soera Talumuuseumis09.08 kl 19 “Nipernaadi”10.08 kl 19 “Nipernaadi”Palade küla, Pühalepa vald, Hiiumaa

Stand-up etendus08.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Aruküla Rahvamajas 09.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Jõgeva Kultuurikeskuses 10.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Mooste mõisa Folgikojas11.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Pärnu Teatris Endla 12.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Käina kultuurikeskuses Hiiumaal13.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Põlva Kultuurikeskuses 14.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Otepää Gümnaasiumis

Tõstamaa Suveteater08.08 kl 20 “Tsepeliin”10.08 kl 16 “Tsepeliin”10.08 kl 20 “Tsepeliin”13.08 kl 20 “Tsepeliin”14.08 kl 20 “Tsepeliin”Kalli mnt 13, Tõstamaa vald

Tallinna Kammerteater12.08 kl 20 “Egon ja Indrek” Pärnu Kentuki Suvelaval13.08 kl 20 “Egon ja Indrek” Tartu Hansahoovi SuvelavalVabriku 12, Tallinn

Tallinna Linnateater12.08 kl 19 “Aju jaht”13.08 kl 19 “Aju jaht”13.08 kl 19 “Amy seisukoht”14.08 kl 19 “Amy seisukoht”Lai 23, Tallinn

Tallinna Teletornis08.08 kl 18 “Dara-Bara”Kloostrimetsa tee 58A, Tallinn

Theatrum08.08 kl 19 “Hääled” Esna mõisas09.08 kl 19 “Hääled” Esna mõisas11.08 kl 19 “Hääled” Esna mõisas13.08 kl 19 “Hääled” Esna mõisasVene 14, Tallinn

Ugala Teater08.08 kl 19 “Valged ööd” Õisu mõisas09.08 kl 19 “Valged ööd” Õisu mõisas10.08 kl 19 “Valged ööd” Õisu mõisas12.08 kl 18 “Mere märgid” esietendus Saueaugu Teatritalus13.08 kl 18 “Mere märgid” Saueaugu Teatritalus14.08 kl 18 “Mere märgid” Saueaugu TeatritalusVaksali 7, Viljandi

Vana Baskini Teater09.08 kl 20 “Kanuusõit algajatele”  Pärnu Reiu Puhkekeskuses10.08 kl 20 “Kanuusõit algajatele”  Suure Munamäe vabaõhulaval11.08 kl 20 “Kanuusõit algajatele”  Põltsamaa Lossihoovis12.08 kl 20 “Kanuusõit algajatele”  Bastioni Aias 13.08 kl 20 “Kanuusõit algajatele”  Bastioni Aias14.08 kl 20 “Kanuusõit algajatele”  Tartu HansahoovisTartu mnt.55/59, Tallinn

KONTSERT

Ammende Villa08.08 kl 21 “Soovikontsert” Dagö      Mere pst. 7, Pärnu

Haapsalu Kuursaal09.08 kl 20 “Muuilmamuusika” Belgia kvintett Le Grand BateauPromenaadi 1, Haapsalu

Haapsalu Toomkirik09.08 kl 23.50 “Haapsalu suvemuusika” Hortus Musicus, kunstiline juht Andres MustonenPosti 34, Haapsalu

Hansa Hoov08.08 kl 21 RegattAleksandri 46, Tartu

Iisaku kirik09.08 kl 20 Johannes Sandner (orel, Saksamaa)Tamme 4 , Iisaku vald, Ida-Virumaa

Kaarmaa maalinn09.08 kl 19 “Peatus” Jaan Tätte sünnipäevapiknikKaarmaa maalinn

Karkli ordulinnus08.08 kl 19 “Peatus” Jaan Tätte sünnipäevapiknikKarksi-Nuia, Karksi vald

Kullamaa kirik08.08 kl 19 “Eesti orelid 8” Andres Uibo, Peter van Dijk, Johannes Sandner , Ulla KrigulLääne maakond, Kullamaa küla

Käsmu08.08 kl 16 “Viru Folk 2014”09.08 kl 10 “Viru Folk 2014”10.08 kl 10 “Viru Folk 2014”Vihula vald

Leigo talu08.08 kl 17 “Leigo Järvemuusika 2014”09.08 kl 17 “Leigo Järvemuusika 2014”Nõuni, Palupera, Lõuna-Eesti

Lihula kõlakoda09.08 kl 15 “Muusika Eestimaale” Kontsert “Armastuse graatsiad” RondellusLihula

Lohusalu sadam08.08 kl 21 Bonnie Tyler13.08 kl 21 Hendrik Sal-Saller & SmilersLohusalu küla, Keila vald

Lohusuu kirik10.08 kl 16 Johannes Sandner (orel, Saksamaa)Lohusuu, Ida-Virumaa

Luke mõis09.08 kl 20 “Tule ja jää” KõrsikudLuke, Nõo vald, Tartumaa

Niguliste 09.08 kl 16 “XXVIII Tallinna rahvusvaheline orelifestival” Ansambel Hortus Musicus, kunstiline juht Andres Mustonen09.08 kl 20 “XXVIII Tallinna rahvusvaheline orelifestival” Hans Davidsson (orel, Rootsi)10.08 kl 16 “XXVIII Tallinna rahvusvaheline orelifestival” Orelipooltund Tiit Kiik (Eesti)Niguliste 3, Tallinn

Poslovitsa rand Pühajärve ääres13.08 kl 19 “Peatus” Jaan Tätte sünnipäevapiknikOtepää vald

Põltsamaa kirik09.08 kl 19 “Eesti orelid 11” Aare-Paul Lattik, Toomas Trass, Ines Maidre, Piret AiduloAllika 1, Põltsamaa

Pärnu Eliisabeti kirik08.08 kl 20 Aivars Kalejs (orel, Läti) & Edouard Oganessian (orel, Prantsusmaa) Nikolai 22, Pärnu

Rapla Lauluväljak10.08 kl 20 2 Quick Start, Ines ja Ithaka MariaTammemäe, Rapla

Stenbocki õu08.08 kl 18 BrassicalRahukohtu 3, Tallinn

Tallinna Jaani kirik 08.08 kl 12 “III Tallinna rahvusvaheline noorte organistide festival” Orelipooltund: mängivad noored organistid  10.08 kl 20 “XXVIII Tallinna rahvusvaheline orelifestival” Festivali lõppkontsert Vabaduse väljak 1, Tallinn

Tallinna Teletorn13.08 kl 21 “Tangokohtumine Teletornis” Kitarriduo Esteban Colucci (Argentiina), Heiki MätlikKloostrimetsa tee 58A, Tallinn

Tallinna Toomkirik 08.08 kl 20 “XXVIII Tallinna rahvusvaheline orelifestival” Bernhard Haas (orel, Saksamaa)09.08 kl 12 “III Tallinna rahvusvaheline noorte organistide festival” Orelipooltund: mängivad noored organistidToom-Kooli 6, Tallinn

Tartu Jaani kirik09.08 kl 20 “Eliitkontserdid” Iris Oja (metsosopran) & Ulla Krigul (orel)Jaani 5, Tartu

Tartu Laululava14.08 kl 20 “Tartu Laululava 20” Ott Lepland, Koit Toome, Karl-Erik Taukar, Maarja-Liis Ilus, Margus Kappel, Jassi Zahharov, Fix, SmilersLaulupeo pst 25, Tartu

Türi Laululava08.08 kl 21 “Summerjam 2014” Koit Toome, Getter Jaani, Suur Papa, RenateTüri

Valga kirik10.08 kl 16 Hans Davidsson (orel, Rootsi)Kesk tänav, Valga

Varbola maalinn10.08 kl 19 “Peatus” Jaan Tätte sünnipäevapiknikVarbola maalinn

Veskijärve09.08 kl 20 “Tõrva Loits 2014” Vallatud Vestid, Metsatöll, Winny Puhh, Hendrik Sal-Saller orkestrigaTõrva linn

Vihula mõis14.08 kl 19 Marko Matvere ja Ooper kvartett “Mustlasvanker”Vihula, Vihula vald

Viljandi Sakala Keskus09.08 kl 20 2 Quick Start, Ines ja Ithaka MariaTallinna tn 5, Viljandi

Võsu Rannaklubi park10.08 kl 17 “Georg Ots Võsul” Filmi- ja muusikafestivalMere 6 , Võsu alevik, Vihula vald

Võru kultuurimaja Kannel09.08 kl 19 “Klassika kohtub rockiga” Ettlingeni ja Eesti MandoliiniorkestridLiiva 13, Võru

Väravatorn14.08 kl 13 Peter Sheppard Skærved (viiul, London)Lühike jalg 9, Tallinn

KINO

Cinamon “Eyjafjallajökull”kl 14.45, 19.00“Teismelised ninjakilpkonnad”kl 12.00 (v.a T), 16.00 (v.a E, K); E–K kl 14.00“Seksivideo”kl 15.30 (v.a K), 18.00 (v.a K), 20.00 (v.a K, N), 22.30 (v.a N); K kl 13.10, 16.30; N kl 19.50“Tüdrukute seeliku all”kl 16.45, 21.45“Ja nii see läheb”kl 21.00“Keelatud tants 5: Kõik mängu”kl 11.00, 17.30 (v.a N)“Galaktika valvurid”kl 13.10 (v.a K), 19.45 (v.a K, N), 22.15; K kl 15.00; N kl 17.30“Khumba”kl 11.30, 12.30, 13.45, 16.15, 18.30“Kuidas taltsutada lohet 2”eesti keeles: kl 11.15, 13.30“Herakles”kl 18.15“Tormi silmas”kl 20.30, 22.00“Ahvide planeedi koidik”kl 15.45“Lennukid 2”K, R, L, P kl 14.00“Lucy”N kl 20.00“Palgasõdurid 3”N kl 22.00“Palgasõdurid 3”K kl 19.15“Lennukid 2”T kl 10.45Turu 2, Tartu

Coca–Cola Plaza “Teismelised ninjakilpkonnad”3D: kl 11.45 (v.a. N), 13.00 (v.a. L, P, N), 15.20 (v.a. L, P, N), 17.40 (v.a. L, P, N), 20.00 (v.a. L, P, N) 21.15 (v.a. N); N kl 12.00, 17.15, 19.30, 21.20; L, P, N kl 14.55; L, P kl 16.30, 18.50;3D vene keeles: kl 15.00 (v.a. L, P, N); L, P, N kl 12.45“Tormi silmas” kl 13.55 (v.a. N), 16.30 (v.a. N), 19.10 (v.a. N), 21.45 (v.a. N); N kl 14.20, 16.40, 19.20, 21.50“Tüdrukute seeliku all”kl 14.15 (v.a. L, P, N), 19.15 (v.a. L, P, N), 21.30 (v.a. N); L, P, N kl 14.45, 19.40“22 Jump Street” kl 16.45 (v.a. L, P, N); L, P, N kl 17.20“Ahvide planeedi koidik”kl 16.00 (v.a. N), 18.45, 22.00 (v.a. N); N kl 21.55“Galaktika valvurid”2D: kl 11.15 (v.a. L, P, N); N kl 11.30; L, P kl 12.10;3D: R, E, T kl 13.40, 16.20, 19.00, 21.40; L, P, N kl 14.10; K kl 14.20, 21.20; N kl 16.45, 20.55, 22.00; L, P kl 17.00, 19.45, 21.10“Herakles”2D: kl 12.00 (v.a. L, P, N); L, P kl 11.50; N kl 12.20;3D: kl 14.40 (v.a. L, P, N), 19.30 (v.a. N), 22.10 (v.a. N); L, P, N kl 12.55; N kl 22.20“Ja nii see läheb”kl 19.45 (v.a. L, P, N), 21.55 (v.a. L, P, N); L, P, N kl 19.50; L, P kl 22.00“Keelatud tants 5”3D: kl 12.15 (v.a. L, P, N), 14.00 (v.a. N), 17.10 (v.a. N), 19.40 (v.a. N); L, P, N kl 11.40; N kl 14.15, 17.20, 19.50“Khumba”2D eesti keeles: kl 17.45 (v.a. L, P, N); L, P, N kl 11.10, 17.50; R, E, T kl 11.40; K kl 12.203D eesti keeles: kl 11.10 (v.a. L, P, N), 13.10 (v.a. N) 15.10 (v.a. N); N kl 15.20;2D vene keeles: kl 11.20, 15.45 (v.a. L, P, N); L, P, N kl 15.50“Kuidas taltsutada lohet 2”kl 12.45 (v.a. L, P, N); N kl 16.20;3D eesti keeles: kl 16.50 (v.a. N); N kl 13.103D vene keeles: kl 12.55 (v.a. L, P, N), 17.15 (v.a. N)“Patupuhastus: Anarhia” kl 18.30 (v.a. N), 21.50 (v.a. L, P, N); N kl 18.40; L, P, N kl 22.15“Segapere”kl 13.15 (v.a. L, P, N); L, P, N kl 13.20“Seksivideo”kl 15.15, 17.30, 19.50, 22.20 (v.a. N); N kl 21.30“Transformerid: Väljasuremine”3D: kl 20.45 (v.a. N)“Lennukid 2”3D eesti keeles: N kl 12.30, 17.00; L, P kl 13.00; L, P, N kl 15.00;3D vene keeles: L, P kl 12.30; L, P, N kl 14.30; N kl 16.30“Lucy”N kl 18.30, 20.45“Palgasõdurid 3” K kl 18.00; N kl 19.00, 21.45Hobujaama, 5, Tallinn

Ekraan “Teismelised ninjakilpkonnad”2D: N kl 19.15;3D: kl 14.45, 19.00 (v.a. N)“Tormi silmas”kl 21.30“Galaktika valvurid”2D: kl 18.45 (v.a. N); E, T, K kl 14.00; N kl 16.303D: kl 21.15 (v.a. N)“Khumba” 2D eesti keeles: kl 12.15 (v.a. E, T, K); E, T, K kl 12.003D eesti keeles: E–K kl 17.00“Kuidas taltsutada lohet 2”  eesti keeles: kl 14.15 (v.a. E, T, K); E, T, K kl 12.30“Seksivideo”kl 16.30 (v.a. N)“Lennukid 2”3D eesti keeles: kl 12.45 (v.a. E, T, K), 17.00 (v.a. E, T, K)“Lucy”N kl 19.00“Palgasõdurid 3” N kl 21.15Riia 14, Tartu

Kino Artis “Täistuur”T kl 11.00“Tüdrukute seeliku all”K kl 11.30“Eyjafjallajökull”N kl 11.00Estonia pst 9, Tallinn

Solaris Kino “Tormi silmas”R, E–K kl 12.50, 15.15, 20.00, 22.10; L, P kl 13.00, 15.15, 20.00, 22.10;N kl 12.50, 15.15, 22.10“Teismelised ninjakilpkonnad”3D: R–N kl 12.00 (v.a. K), 14.30, 17.00, 19.00“Galaktika valvurid”3D: R–K kl 11.45, 17.15, 19.30, 22.15; N kl 11.45, 16.00, 19.30, 22.15“Ja nii see läheb”R–N kl 17.30, 22.15“Seksivideo”R–K kl 14.30, 17.45, 19.50, 22.20; N kl 14.30, 17.45, 21.30“Keelatud tants”3D: R–N kl 17.00, 19.45“Khumba”3D eesti keeles: R ,E, T kl 13.30, 15.15; L, P kl 12.30; K kl 13.10, 15.15; N kl 13.00;3D vene keeles: R, E–K kl 13.00;2D eesti keeles: R–N kl 11.00“Herakles”3D: R–K kl 14.50, 16.40, 21.30; N kl 15.00, 16.40, 21.30“Ahvide planeedi koidik”R–N kl 19.30, 22.10“Kuidas taltsutada lohet 2”3D eesti keeles: R, E, T kl 13.00, 15.30; L, P kl 15.30; K kl 13.15, 15.30; N kl 11.20;2D eesti keeles: R–T kl 11.00“Palgasõdurid 3”N kl 19.00“Lennukid 2”3D eesti keeles: L, P kl 12.45, 15.00; N kl 11.30, 13.45, 15.45;3D vene keeles: L, P kl 13.20; N kl 13.40“Lucy”N kl 20.00Emme ja beebi kinopäev: “Khumba”K kl 11.00“Seksivideo”K kl 11.00Estonia pst 9, Tallinn

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum“Põhjala lummuses. Eesti kunstnikud Põhjamaades” kuni 17.08Püsiekspositsioon: “Kunstnik Adamson-Eric (1902–1968)”Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii“6 lillemaali” Laurentsius, kuni 09.08 Pikk 18, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum“Näitus alkomeetritest”“Laadawärk”“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee ajaloost„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”“Kogu elu teel” Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatelPüsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja“Kodukoht”, kuni 17.08“1944. Meri läände”, kuni 05.10“#Niisama linnas”, kuni 11.01.2015Püsinäitus: “EESTI. Maa, rahvas, kultuur”J. Kuperjanovi 9, Tartu

Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseum“Ei saa üle Emajõest”, kuni 02.11Püsinäitus: “Iga ukseni päikeses ja sajus. Eesti rahvuslik postiametkond 90. Postis keelatud kaup”Rüütli 15, Tartu

Eesti Spordimuuseum“Raio ja maailm”, kuni 31.08“Vaseaeg auhinnalaual”, kuni 31.08“Baruto. 10 aastat Jaapanis”, kuni 30.09Rüütli 15, Tartu

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum“Disain kui eksperiment” Tõnis Käo, kuni 24.08“RHIZOPE. Kunst ja teadus - hübriidne kunst ja interdistsiplinaarne uurimus”, kuni 24.08“Kunsti ja tööstuse vahel. Kunstitoodete Kombinaat”, kuni 07.09Püsinäitus: “Ajamustrid 3”Lai 17, Tallinn

Haus Galerii“QBA” Martin Kaares, kuni 08.08Uus tn.17, Tallinn

Hiiumaa Muuseum - Pikk Maja“Villameri” Anu Raua vaibanäitus, kuni 31.10Vabrikuväljak 8, Kärdla

Hobusepea Galerii“Kahest neljani” Mara Ljutjuk, kuni 11.08“The Homunculus Collection” Kuraator Stacey Koosel (EST/CA); Kunstnikud:Jaanus Samma (EST), Sten Saarits (EST), Hekla Dögg, Jónsdóttir (IS), Johannes Dreuw (DE), Carla Castiajo (EST/PT), Camille Laurelli (FR), Laura Kuusk (EST/FR), Mike Sell (USA), Sabine Rolli (DE), 13.08–01.09Hobusepea 2, Tallinn

KumuÕueeksperiment: “Muthesiuse Kunstikõrgkooli üliõpilaste installatsioonid Kumu sisehoovis”, kuni 31.08“Nikolai Triik. Modernismiaja klassikud”, kuni 28.09“Dialoogid lõpmatusega” Raul Meel, kuni 12.10“Merike Estna ja mina kui maal”, kuni 02.11“Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel”, kuni 23.11Püsiväljapanek: Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.Eesti kunst Teise maailmasõja lõpust taasiseseisvumiseniWeizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Lennusadam Allveelaev “Lembit”, vesilennukid, paadid ja jahidVesilennuki 6, Tallinn

Niguliste muuseum“Rode altar lähivaates”, kuni 31.12.2015Püsiväljapanek: “Kirikukunst 13.–18. sajandist”,“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kirikuhõbevarad”Niguliste 3, Tallinn

NUKU Muuseum“Lilled ja liblikad” putukad-mutukad, lilled ja seened NUKU teatri lavastustest,kuni 31.08Püsinäitused: “Ferdinand Veike ekspositsioon”“Nukuteatri ajalugu Eestis”“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”“Maailma nukkude saal”“Õuduste kelder”“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”“Tähtede Võlv”“Nukutöökojad”“Auruteater”Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja“In Graafika” festival, kuni 16.08Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii raekojas “In Graafika” festival, kuni 23.08Uus 4, Pärnu

Tallinna Lastemuuseum“Lohe-draakon Leena koos sugulaste ja sõpradega” Airi Look`i autorinukud, kuni 28.09“Barbie’de lummuses. Kollektsiooninukud Maivi Kärgineni ja Rimonne Baltic kogudest”, kuni 28.09“Lasteraamatu “Silvia suveõhtujutud” illustratsioonide näitus”Kotzebue 16, Tallinn

Tartu Kunstimaja “Rahvusvaheline skulptuurinäitus” Kuraatorid Jaan Luik ja Juhani Järvinen, kuni 24.08“Jaan Luik”, kuni 24.08“Aleksei Shatunov”, kuni 24.08Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum“Armastuslood” emotsionaalseid lugusid kallitest mänguasjadest, sõprusest ning armastusest, kuni 28.09Püsiväljapanek: Nukud ja mänguasjad, millega lapsed on läbi aegade siinmail mänginud. Lisaks on väljas kunstnikunukud ning maailma rahvaste traditsioonilised mänguasjad ja suveniirnukud, Eesti filminukudLutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli Kunstimuuseum“Peaasi on iluasi?”, kuni 31.10Püsiekspositsioon: Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku perioodi skulptuuride kipsvalandidÜlikooli 18, Tartu

Uue Kunsti Muuseum“Mees ja naine” XXI aktinäitus, kuni 31.08Esplanaadi 10, Pärnu

Vaal Galerii“Jaanika Peerna”, kuni 13.09Tartu mnt 80d, TallinnVabaduse GaleriiUrmas Orgusaar kuni 26.08Vabaduse väljak 6, Tallinn

Võru Linnagalerii“Andrus Rõuk, Aivar Rumvolt, Peeter Kaasik – ühisnäitus”, kuni 22.08Liiva 13, Võru

Hetkel kuum