Varsti hakatakse lennukikütust tootma tubakast?

Raido Neemre 06. august 2014, 19:16

USA lennukitootja Boeing on käed löönud South African Airways-ga, et hakata lennukikütust tootma tubakataimedest. Plaani eesmärgiks on vähendada süsinikuheidet ning suurendada rohelise energia osakaalu.

Lennukikütust plaanitakse hakata tootma hübriidtubaka taimest Solaris ning seda hakkab tootma SkyNRG, selgub ettevõtete ühisest pressiteatest.

Nikotiinivabade taimede kasvatamise testimine on Aafrikas suures hoos ning ettevõtete sõnul võib juba mõne aasta pärast oodata biokütuse kasutuselevõttu.

„Kasutades hübriidtubakat, saame tõsta Lõuna-Aafrika tubakakasvatajate teadmisi oma finantsvõimekusest kasvatades biokütuse saaki, mis ei soodusta suitsetamist,“ sõnas SAA's keskkonnaspetsialist Ian Cruickshank.

Biokütusel on potentsiaali mitmetes regioonides, sh Aafrika, Lõuna-ja Kesk-Euroopa, Aasia, Okeaania ning Ladina-Ameerika piirkonnas.

Lõuna-Aafrika on järgmise aasta oktoobri alguse seadnud ajaks, mil kütusetootjad hakkavad segama diislit ja bensiini biokütusega, vähendamaks  sõltuvust importkütusest.

Lõuna-Aafrika biokütuse tööstuse arengut on takistanud ebapiisavad regulatsioonid ning hirm, et biokütused kujutavad ohtu turvalisusele ja mõjutavad toiduhindu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2014, 19:16
Otsi:

Ava täpsem otsing