Suurim toidutootja Nestle rõõmustas analüütikuid

Birjo Must 07. august 2014, 13:35

Maailma suurim toiduainetootja Nestle suutis analüütikute näole tuua naeratuse pärast seda, kui mitmed konkurendid olid oma majandustulemustega meele mõruks teinud.

Šveitsi päritolu Nestle esimese poolaasta käive kasvas 4,7%. Bloombergi küsitletud analüütikud prognoosisid 4,5%-list kasvu.

Lisaks rõõmustas firma aktsionäre uudisega, et kavatseb järgmise kolme aasta jooksul kulutada 8,8 miljardit dollarit oma esimesele aktsiate tagasiostule. Seepeale tõusis aktsia hind börsil 3,1%.

„Oleme viimasel ajal kogenud pettumusi toiduainetööstustes, kuid Nestle’l on õnnestunud avaldada tulemused, mis ületavad meie ootusi,“ kommenteeris Julius Baer Groupi analüütik Patrik Lang. „Numbrite kvaliteet on hea. Kuigi aktsia hind on kõrge, siis reageerivad investorid tulemustele hästi,“ lisas ta.

Ettevõttel õnnestus esimesel poolaastal edestada oma suurimaid konkurente Unileverit ja Danone’i. Mõlema ettevõtte esimese poolaasta majandustulemused jäid analüütikute ootustele alla.

Nestle teatas täna ka seda, et Prantsuse kosmeetikafirma L’Oreali osaluse müük lisab teise kvartali kasumile 8,2 miljoni dollarit.

Ettevõte ootab sel aastal 5%-list käibekasvu. Viimasel kümne aasta keskmine kasv on olnud 6,1% aastas.

Nestle’i aktsia kaupleb Šveitsi börsil 3,28% üleval, 69,3 frangil. Aastaga on aktsia hind kerkinud 10%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2014, 13:35
Otsi:

Ava täpsem otsing