Danske: EL loobub sanktsioonidest

Harry Tuul 12. august 2014, 10:41

Danske Banki värske analüüs ennustab, et kuna kaubandussõjaga kaasnenud sanktsioonid on talumatud nii Euroopa Liidule kui ka Venemaale, loobutakse neist 1-3 kuu jooksul.

Täna avaldatud raportis tuuakse küll välja, et jätkuv võitlus Donetskis ja Luhanskis mõjutab turgude käitumist, kuid kaubandussõja ägenemine on talumatu nii Venemaale kui ka ELile, mistõttu viimane loobub sanktsioonides 1-3 kuu jooksul ning samal ajal teeb seda ka Venemaa.

Danske analüütikute hinnangul on nii EL kui ka Venemaal liiga palju kaotata, kui kahepoolset energiakaubandust ei hoita konfliktist väljaspool. Seetõttu on vähe tõenäoline, et tarned võiksid lähiajal katkeda ning seega on ka konflikti mõju nafta ja gaasi hinnale tagasihoidlik.

Põhjamaadest on kõige haavatavam Soome seoses kaubanduse, turismi ja otseinvesteeringutega Venemaal. Seepärast on pank alandanud Soome 2014 majandusprognoosi ning ennustab nüüd majanduslangust -0,2%.

Skandinaavia riikidele on Ukraina kriisil piiratud mõju, kusjuures Norra võib pikemas plaanis võita juhul, kui Euroopa Liit vahetab Vene gaasi Norra gaasi vastu välja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2014, 15:54
Otsi:

Ava täpsem otsing