Eesti idu hinnati tulevikutäheks

Marta Jaakson 12. august 2014, 16:26

Londoni kiirendi Starupbootcamp teatas juuli lõpus, et on välja valinud järgmised kümme idufirmat, kes finantsteenuste maailmas ilma teevad, nende hulgas ka Eesti kindlustusfirmast IIZI välja kasvanud idufirma Insly.

Insly pakub pilvepõhist vahendit kindlustuse müüjatele, mis võimaldavad hallata kindlustuse müüki algusest lõpuni. Teenust kasutatab tänaseks juba 60 klienti, kuues erinevas riigis. Insly juht Risto Rossar plaanib lähima viie aasta jooksul jõuda 20 000 kliendini.

Inslyt kasutatakse täna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Poolas ja Islandil. Inglismaale on toodet juba müüdud, ent see ei ole veel aktiivsesse kasutusse jõudnud. „Meid on märgatud Londoni finantskeskuse poolt ja see tekitab meile palju väärtuslikke kontakte, mis aitavad oma toodet müüa ja ilmselt ka lähitulevikus raha kaasata oma ettevõtte arendamisse,“ lausu Rossar.

Ta märkis, et Eestist välja pääsemine ja arvestatavate tegijate radarile jõudmine on finantssektoris olulise tähtsusega. „Need sidemed ja ligipääs inimressursile, peamiselt mentoritele, kes aitavad meil kolme kuu jooksul oma teenust ja toodet paika panna. Need on rahvusvahelise kogemusega inimesed, kes on meie jaoks hästi oluline ressurss,“ lausus Rossar.

Järgneva kolme kuu jaoks soovib Järgmise kolme kuu jooksul töötab kolm Insly meeskonna liiget Londonis. Insly soovib selle aja jooksul mentorite abiga lahendada müügi ja turunduse poole - kuidas toodet müüma hakatakse ning kuidas inimesteni jõuda. Oma ettevõtet tutvustatakse sadadele äriinglitele ja riskikapitalistidele.

„See kogemus annab teistsuguse fookuse ja selge kogemuse. Sa suhtled maailma tipp tegijatega ja saad aru, et tegelikult Eesti inimesed ei ole kehvemad, vaid on sama head või kohati paremad,“ hindas ta. Rossar lisas, et eestlastel on enamasti madalam enesehinnang ning tunne, et tuled väiksest riigist hoiab meid tagasi. Ta märkis, et kui sellest tundest läbi saad võid sama hästi tegeleda nii Eesti kliendi kui ka sada korda suurema Londoni kliendiga, pingutus on sama.

Kasv IIZIst suuremaks

Küsimusele, kuidas suure stabiilse ettevõtte kõrvalt edukas idu käima lükkamne toimus märkis Rossar, et kõik algab sellest, et tuleb ära tabada hetk, millal ettevõte on jõudnud sellisesse staadiumisse, kus inimene tunneb, et ta ei ole enam kõige õigem inimene ettevõtet juhtima või kus tunned, et kuskil mujal suudad sa rohkem väärtust luua. Rossar märkis, et ta ei ole aktiivselt IIZI juhtimisega tegelenud juba kaks aastat ning on selle kohustuse üle andnud Igor Fedotovile, kes on selle positsiooniga ka suurepäraselt hakkama saanud.

„IIZI-l ei ole enam Eestis võimalus teha midagi nii revolutsioonilist, mida minu hing tahaks teha. Ma tahaksin kogu aeg midagi muuta, midagi paremaks teha, ma arvan, et see võib sellisele stabiilsele ettevõttele isegi kahjulik olla,“ hindas Rossar.

Insly kasvab Rossari hinnangul kordades suuremaks kui IIZI. „Loomulikult, see on selge. Küsimus on selles, kas kümnetes või sadades kordades,“ hindas ta.  Inslyt saab tema sõnul müüa üle kogu maailma, IIZI on aga pigem lokaalse tegevusega.

Startupbootcampi toetavad mainekad finantsteenuste grupid nagu näiteks Lloyds ja Rabobank, MasterCard ja SBT Venture Capital. Kõik kümme väljavalitud meeskonda said 15 000 eurot ning tasuta bürooruumid Rainmaking Loft hub-is, mis asub ST. Katharine Docks Londoni Toweri silla kõrval. Programm algab augustis. Kümme firmat valiti välja 435 idufirma seast.

Vaata, kes lisaks Inslyle Startupbootcampil võidutses

Creditable, Lõuna-Aafrika

Creditable võimaldab ametiühingutel, laenuandjatel, ettevõtetel ja üksikisikutel anda krediiti oma klientidele, töötajatele, tarnijatele. Toiming kestab viis minutit. Teenuse eesmärk on muuta krediidi andmine läbipaistvamaks, taskukohaseks ja vastuvõetavamaks. Meeskonda juhib endine pankur ja arendaja Sechaba Ngwenyaga.

Epiphyte, USA

Epiphyte juurutab ettevõtete tarkvara, mis võimaldab eelnevalt paigaldatud süsteemidel finants institutsioonides vahetada infot õigusliku raamistiku piires.

Epiphyte annab pankadele ja finantsasutustele eriteadmisi ja vahendeid, et suurendada marginaale ja pakkuda uusi teenuseid.

FriendlyScore, Poola

FriendlyScore loob krediidi tulemuskaarte tuginedes Facebooki andmetele.  Kasutades Facebook API-d, mis loodetakse sama heaks kui Kout, mis kasutab sotsiaalse meedia analüüsi, et anda kasutajatele hinnang.  Meeskonda kuulub Maciej Dlonski ja Krysztof Sornat, kes varem juhtisid kiirlaenufirmat Kasomat.pl, Emilian Siemsia, kes on JAVA ja PHP arendaja.

InvoiceSharing, Madalamaad

InvoiceSharing pakub finantseetunst, mis võimaldab tasuta elektronarveldamise. Teenus annab suurema tulu, väiksemad kulud ja parema rahavoogu oma klientidele, kus on kombineeritud kasutajasõbralik, uuenduslik ja nutikas finantsteenus ühes kohas.

Liquity, Suurbritannia

Liquity aitab online turul viia kokku osaühingute ostjad ja müüjad. Teenus pakub osaühingute juhtidele tervikpaketi aktsionäri ja omakapitali juhtimise teenused ja viib kokku investorid osaühingute osanikega, kes soovivad müüa osa või kogu omakapitali.

M-Changa, Keenia

M-Changa on patenteeritud tehnoloogia, mis võimaldab kiiresti ja odavalt hallata heategevuseks raha kogumist. Heategevuseks registreeritakse telefoni teel või online-s sekunditega. Registreeritud kasutajad saavad isikupärastatud M-Changa kontonumbri ja saavad alustada annetuste kogumist oma heategevusüritusteks.

milliPay Systems, Šveits

milliPay on Šveitsi mikromakse idufirma, mis muudab online maksed sama lihtsaks kui internetis surfamise. Teenus võimaldab kasutajatel tasuda teenuste eest ühe hiireklõpsuga kogu veebis, kasutades ükskõik millist seadet, summast hoolimata. milliPay krüpograafiline protokoll aitab maksetehingute töötlemise muuta turvaliseks ja tõhusaks.

Tab, USA

Tab sulandab olemasolevaid panga süsteeme, et reaal ajas teha mitmel inimesel korraga ühismakseid. Sõbrad saavad ühendada pangakaardid, et koos oste jagada ühe kaardiga.

Up Investments, Suurbritannia

Up Ivestments võimaldab inimestel leida, hallata ja kasvatada kõiki ühisrahastusega investeeringuid läbi ühe tasuta ja lihtsa platvormi. See on maailma esimene ühisrahastuse supermarket, kus ühisrahastuse viisil investeerida soovijad saavad otsida, osta ja hallata investeeringuid.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2014, 08:29
Otsi:

Ava täpsem otsing