Neivelt: SKT on rahva petmine

Vilja Kiisler 16. august 2014, 12:34

"Unustage see SKT ära, SKTst rääkimine on rahva petmine," ütles ekspankur Indrek Neivelt täna Paides arvamusfestivalil.

Neivelti hinnangul on SKT asemel õige keskenduda keskmisele sissetulekule. Ta viitas, et Euroopas sisse viidud SKT arvestamise muudatusest ei saa keegi aru. "SKTs on sees ka väliskapitali teenitud kasum, aga ega nad seda ju meiega ei jaga," sõnas ta. Neivelti hinnangul tekitab segadust Euroopa püüe võtta SKT arvestamisel arvesse ka narkokaubandus ja prostitutsiooni.

Neivelt lisas, et Eesti on praegu keskmise sissetulekuga riikide hulgas, ja seal ei ole häbi olla. "Sealt ongi väga raske välja murda," tõdes ta. Väljamurdmiseks on tema sõnul vaja, et siin oleks kohalikud korralikud arenevad ettevõtted, saab rohkem investeerida infrastruktuuri ning varade ümberjaotamisega toetada koduturgu.

"Kui küsida, kas me paremini tahame elada, siis on enamiku inimeste vastus jah," rääkis Neivelt. "Aga kui küsida, kas tahate muutusi, siis on vastus ei. Kui tahame paremini elada, siis peame midagi teistmoodi tegema. Sama tööd tehes ei saa rikkamaks. Kümme aastat oleme sama tööd teinud, aga rikkamaks ei ole saanud. Alles siis, kui vastame jah, me tahame muutusi, siis saame edasi rääkida."

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. August 2014, 16:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing