Arco: aktsia hinna langus emissiooni ei mõjuta

19. august 2014, 00:00

Viimase nädalaga üle 5 protsendi kukkunud kinnisvarakontserni Arco Vara aktsia hind langes eile mõneks tunniks juba veidi alla uute aktsiate 1 euro suurust märkimishinda. Juhtkonna hinnangul see täiendava 3,5 miljoni euro kaasamist ei mõjuta.

“Mõne tuhande aktsia pakkumised hinnaga umbes 1 ­euro tükk mõjutavad Arco Vara emissiooni sama palju kui merelained ookeanilaeva teekonda,” kommenteeris börsifirma juht Tarmo Sild Äripäevale tõika, et Arco aktsia langes eile hommikul 97 sendile.

Huvi jätkub. Seda, kui edukaks on hiljuti väljakuulutatud emissioon seni osutunud, ta kommenteerima ei soostund. “Kokkuvõtteid emissiooni edukuse kohta teeb ettevõte pärast märkimise tähtaega – sinna ei ole palju enam jäänud,” selgitas ta. “Võin öelda seda, et Alarmo Kapital kaalub märkimises osalemist ja pole ainus suuraktsionär, kes seda kaalub.”

Tegemist on Tarmo Silla ja tema äripartneri Allar Niinepuu ühisettevõttega, mis on enam kui 374 000 aktsia ehk 7,89% osalusega börsifirma suuruselt neljas osanik. Niinepuu kuulub ka Arco Vara nõukokku.

Raha läheks plaanide elluviimiseks. Ka 3600 aktsiaga Arco ­Vara väikeosaniku Toomas Taube hinnangul on aktsia hinna kohta veel vara järeldusi teha. “Hinnakõikumise puhul oli tegemist väga väikese tehinguga ja praegu ei ole näha, et oleks müügiordereid alla märkimishinna,” leidis ta. “Samas, nagu ma ka varem ütlesin, ei anna märkimishind aktsionärile praeguses olukorras olulist hinnaeelist ja see võib aktsionäride huvi märkimise suhtes vähendada.”

Taube toonitas, et kui on valida, kas märkida uusi aktsiaid või osta aktsiaid sama hinnaga börsilt, võiks aktsionärid siiski silmas pidada, et märkimise kaudu saab Arco Vara uut raha ja seeläbi tuge oma tegevusplaanide elluviimiseks.

Tänavu 406 758 euro suuruse investeerimisportfelliga Äripäeva investorite TOPi jõudnud väikeaktsionäri sõnul läheb aktsiaid turult ostes ostuhind aktsiate müüjale ja äriühing ei saa sellest mingit abi. “Kui märkimine peaks ebaõnnestuma, on see negatiivne kõikide aktsionäride jaoks,” toonitas ta.

Et märkimise õnnestumine või mitteõnnestumine sõltub Taube hinnangul peamiselt suuraktsionäride suhtumisest ja tegevusest, peaks Arco Vara juhtkond tema sõnul praegu põhitähelepanu pöörama aktsiaseltsi suuraktsionäridele ja kutselistele investoritele, et saavutada piisav huvi ja osalemine uute aktsiate märkimises.

Optimistlikult. “Märkimise ebaõnnestumise ja selle tagajärgede suhtes ei taha spekuleerida,” rääkis  Taube. “Pigem tahan aktsionärina säilitada optimismi, et märkimine õnnestub ja kaasatud raha leiab efektiivset ja kasumlikku kasutust.”

Eile pärastlõunaks oli Arco Vara aktsia kerkinud 1 protsendi, 1,01 ­eurole. Aktsia käive on olnud 3571 eurot. Nädalaga on Arco Vara aktsia kukkunud 5,66% ja alates Tallinna börsil noteerimisest 2007. aasta juunis on kontserni aktsia kukkunud 97,9 protsenti.

 

Taust

 • Olulised kuupäevad

Märkimisperiood 08.08.2014  – 29.08.2014.
Eeldatavalt 01.09.2014 otsustab ettevõte uute aktsiate jaotamise.
Eeldatavalt 04.09.2014 kantakse uued aktsiad investorite väärtpaberikontodele.
Eeldatavalt 17.09.2014 või sellele lähedasel kuupäeval võtab ­NASDAQ OMX Tallinn AS uued aktsiad börsil kauplemisele.

Allikas: Arco Vara AS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  18. August 2014, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing