Eestlaste tuludes teravad käärid

27. august 2014, 13:31

Maksuameti värskest, 2013. aasta andmetel põhinevast statistikast nähtub, et kõige suuremat tulu deklareerivad Harjumaa ja Tallinna elanikud.

Kõige vaesemad seevastu on Kagu-Eestis asuvad Võru- ja Valgamaa elanikud. Neis maakondades teenitakse keskmiselt koguni 37,6% ehk 5200 euro võrra vähem tulu, vastavalt 8624 ja 8626 eurot.

MaakondKeskmine deklareeritud tulu eurodesVahe jõukamaga
Harju13832,60,0
Tallinn12705,81126,8
Tartu11361,42471,2
Rapla10108,73723,8
Hiiu9896,73935,8
Ida-Viru9879,43953,2
Järva9502,84329,7
Lääne9473,94358,6
Lääne-Viru9436,34396,2
Saare9408,44424,2
Pärnu9345,44487,2
Viljandi9100,44732,1
Põlva8907,74924,9
Jõgeva8880,94951,7
Narva8705,35127,3
Valga8626,75205,8
Võru8624,25208,3

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2014, 08:04
Otsi:

Ava täpsem otsing