Odavaim elekter on tarbimata elekter

28. august 2014, 00:00

Vaieldamatult on odavaim elekter tarbimata elekter. Seetõttu tasub olla oma tarbimisharjumuste suhtes valvas ja võimalikel kulukohtadel silma peal hoida.

Näiteks võib meelelahutuskeskuse vooluvõrgust väljatõmbamine ooterežiimis hoidmise asemel säästa kuni 50% selle kogu­kulust ja toasoojuse vähendamine 1 kraadi võrra vähendada küttearvet 5% võrra.

Kulude kontrolli all hoidmiseks on kasulik analüüsida tarbimiskäitumist ning tarbimisgraafikut. Juhul kui teie elektrimüüja pakub näiteks e-teeninduses või mõnel muul viisil tarbimisajalooga tutvumise võimalust, tasuks seda kindlasti kasutada.

Nii näiteks analüüsib iga kuu oma tarbimisgraafikut umbes 20 000 Eesti Energia klienti.

Tarbimisel tasub silm peal hoida. Tarbimisgraafiku muutustel võib olla mitmesuguseid põhjused – näiteks võib juhtuda, et mõni rikkis või vananenud koduseade on kasvatanud oluliselt teie elektritarbimist või on probleem koduses elektri­võrgus.

Tarbimisgraafik pakub võimalust sündmusi ise ajateljele lisada.

Näiteks võite sinna märkida, millal viibisite pikemalt reisil või maakodus, millal vahetasite mõne seadme energiasäästlikuma vastu, asendasite vanad hõõglambid leedlampidega, või muid elektritarbimist mõjutavaid sündmusi.

Näiteks võib ligi kümne aasta vanuse külmiku vahetamine uue ja säästlikuma vastu säästa kuni 80 eurot aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2014, 18:52
Otsi:

Ava täpsem otsing