Nõges seab Arco rahakaasamise ohtu?

Juhan Lang 29. august 2014, 14:49

Ehkki veel kuu algul lubas kinnisvarakontserni Arco Vara suuruselt teine aktsionär Arvo Nõges märkida nii palju ettevõtte aktsiaid kui lubatakse ja kutsus üle teisigi seda tegema, siis eile teatas investor, et on nüüd märkimisplaani maha matnud.

Nõges teatas LHV finantsportaali Arco-teemalises foorumis, et tema viimane avalik seisukoht märkimise osas on olnud kaasaminek, kuid tänaseks on ta otsustanud märkimisega siiski mitte kaasa minna.

„Põhjuseks erinev arusaam ettevõtte arendamisest ja juhtimise kultuurist, kuigi emisioon on endiselt väga soodne aktsionäridele,“ kirjutas kasutajanime „arvon“ kasutav Nõges. „Sellega seoses ootan ka enda tagasikutsumist nõukogust ja kinnitan soovi sinna mitte kuuluda. Lisan ajakirjanike huvi silmas pidades, et midagi rohkem lisada pole, intriige ka pole, kellegagi nõukogust suudelnud ka ei ole."

Nõgest ennast Äripäeval täna tabada ei õnnestunud. Arco Vara juht Tarmo Sild ütles Äripäevale, et Arvo Nõges ei ole Arco Varale nõukogu liikme tagasiastumise avaldust esitanud ja muud informatsiooni ettevõttel tema kohta ei ole.

Seda kas Nõgese, kui ühe suurima aktsionäri althüppamine võiks Arco rahakaasamise lõplikult nurjata, Sild ei kommenteerinud.

Arco Vara väikeosanik Toomas Taube nentis, et kuna Nõgese näol on tegemist Arco suuruselt teise aktsionäriga võivad mõned viimase minuti otsustajad sellest seisukohast eeskuju võtta.

„Samas eeldan, et teised suuraktsionärid ja kutselised investorid teevad või on juba teinud oma otsused iseseisvalt ja see seisukoht nende otsuseid ei mõjuta,“ toonitas Taube. „Arvo Nõges mainib ka oma seisukohas, et tema nägemusel on emissioon endiselt aktsionäridele soodne ja põhjendab emissioonil mitteosalemist erineva arusaamaga ettevõtte arendamisest ja juhtimise kultuurist.“

Taube hinnangul tuleb suuraktsionäride vahelisi erimeelsusi ja vaidlusi ettevõtetes ikka ette ja kui vaidlused on konstruktiivsed, võib see ettevõttele kui tervikule ka head teha.

„Loodan, et on siiski piisavalt aktsionäre ja kutselisi investoreid, kes jagavad Arco Vara juhtkonna nägemust ettevõte arendamisest ja juhtimisest ning on valmis seda ka aktsiate märkimisega kinnitama,“ resümeeris Taube.

8. augustil alanud 3,5 miljoni euro märkimisperiood hinnaga 1 eurot aktsia kohta lõpeb täna, 29. augustil. Eeldatavalt 1. septembril otsustab ettevõte uute aktsiate jaotamise.

Tarmo Silla kinnitusel annab ettevõte märkimistulemustest ja aktsiate jaotusest teada esmaspäeval, vastavalt prospekti tingimustele.

Kinnisvarakontserni aktsia on Tallinna börsil poole aastaga kukkunud 22,56%, 1,01 eurole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. September 2014, 08:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing