Morgan Stanley: S&P võib tõusta 3000 punktini

Raido Neemre 02. september 2014, 19:34

S&P 500 on tänaseks teinud 200% tõusu oma 2009. aasta märtsikuisest madalseisust. Praegune S&P 2003 punkti on juba ületanud paljude analüütikute prognoosid, kuid Morgan Stanley analüütik ja majandusteadlane Ellen Zentner usub, et tingimused jätkuvaks ralliks on väga soodsad.

“Me tõesti usume, et S&P 500 jõudmine 3000 punktini on võimalik, kui USA majanduskasv jätkub praeguses tempos,” märgib ta.

27-leheküljelises uuringus, mille peakirjaks on “2020 visoon: elagu USA majanduskasv” väidab Zentner, et USA majandus on just alustamas oma kasvutsüklit. Riigi majandus on maailmas unikaalsel kohal ning lõikab kasu madalast volatiilsusest ning stabiilsemast bilansist.

Viimaste andmete kohaselt on ettevõtted taas investeerima hakanud ning firmade kasumiaruannetest selgub, et ettevõtetel on piisavalt ärikasumit katmaks nende võlgade finantseerimisvajadused.

Hoolimata sellest ei ole mingit garantiid, et järgmised viis aastat saavad olema täiesti muretud.

“On mitmeid viise, kuidas praegune majanduskasv võib taas langusesse pöörduda,” märgib Parker. “Euroopa ja Hiina majandused on aeglustumas ning mõned Euroopa riigid on taas majanduslanguse äärel. Jaapan sõltub suuresti reformide edust. USA võtmetegurite – eelarve, maksud ning immigratsioon – olukord on üsna segane ning tõenäoliselt põhjustavad need aspektid järgnevatel aastatel suurt peavalu,” lisas ta.

“Kui majanduskasvu märgid muutuvad nähtavamaks, siis tõenäoliselt muutub jõukamaks ka USA turg,” sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2014, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing