Juhan Lang • 2. september 2014 kell 8:31

Parim turvasadam on Prantsusmaa

Ukraina sündmuste hirmus maksavad paljud investorid euroala valitsuste võlakirjade hoidmise eest peale. Üheks ohutumaks turvasadamaks peetakse sealjuures Prantsuse võlakirju, kirjutab The Telegraph.

Eile negatiivseks pööranud Prantsusmaa võlakirjade tootlust on Suurbritannia juhtiva ajalehele teatel räsinud spekulatsioonid, et Euroopa Keskpanga (EKP) president Mario Draghi tuleb neljapäevaselt istungil välja täiendavate stimulatsioonidega.

Prantsusmaa on nüüd juba kuues eurotsooni riik, mille kaheaastaste võlakirjade tootlused on pärast nn keskpankurite suvelaagriks kutsutud Jackson Hole’i koosviibimisel peetud sõnavõttu negatiivseks muutunud.

Draghi toonitas seal peetud sõnavõtus, et EKP on valmis kasutama kõiki võimalikke vahendeid saavutamaks hindade stabiilsus. Võlakirjade tootlused on negatiivsed veel Saksamaal, Hollandis, Austrias, Soomes ja Belgias.

Telegraphi andmetel võib EKP neljapäeval baasintressi kärpida, kuid analüütikud on avaldanud arvamust, et pole välistatud ka olemasolevate meetmete laiendamine või uute meetmete välja kuulutamine.

Madalad või lausa negatiivsed võlakirjade tootlused peegeldavad investorite madalat riskitaluvust, sest eelistatakse pigem väikest kahjumit võlakirjadelt kui suuremat kahjumit mujalt.

Hetkel kuum