Reiljanid ajasid tulusat pereäri

03. september 2014, 00:00

Keskkonnaminister Villu Reiljan investeeris 75 000 krooni enda erakonnakaaslase ja hea tuttava ettevõttesse Ravikeskuse Apteek, ent osanikuks sai tema abikaasa Anne Reiljan.

Maadevahetuse kohtutoimikust selgub, et ­Villu Reiljan kandis 2003. aasta suvel oma kontolt 75 000 krooni Ravikeskuse Apteegi toonasele osanikule Kai Ruukelile. Maksekorraldusel seisis selgitus: “Anne Reiljani aktsiate eest.” Proviisorist abikaasa Anne Reiljan maksis aktsiate eest sama suure summa, kuid temast sai ettevõtte osanik.

Ministri abikaasast sai kroonimiljonär. Kolm aastat hiljem laekus Ravikeskuse Apteegi müügist Anne Reiljani kontole üle 2 miljoni krooni. Ministri prouast oli saanud kroonimiljonär. 2006. aastal kandis ta miljon krooni oma deposiidile. Samuti näitavad Anne Reiljani pangakonto väljavõtted, et ta kandis korduvalt oma arvele sularaha. Peaaegu 200 000 krooni väärtuses sularaha sissemaksed toimusid 2003. aasta esimeses pooles ehk veidi enne Ravikeskuse Apteegi osaluse ostmist.

Poliitikast tagasi tõmbunud Reiljan sattus kimbatusse, kui ajakirjanik viitas tema osaluse varjamisele Ravikeskuse Apteegis. “Anne Reiljan on minu naine, mitte ei ole mingi varjatud osalus! Meil on abikaasaga ühised rahakotid,” märkis Reiljan.

Stern eitab ministri varjatud osalust. Toonane Ravikeskuse Apteegi asutaja ja osanik Aleksander Stern kohtus Äripäevaga teema selgitamiseks Viimsi Fertilitase erahaiglas, kus töötab kardioloogina. “Mina ei kaasanud Villu Reiljanit, tookordset keskkonnaministrit apteegi osalusse, see oleks lausa naljakas olnud!” kommenteeris ta Reiljani võimalikku varjatud osalust.

“Tookord oli minul vaja partneriks proviisorit, mitte keskkonnaministrit, ja rääkisin Anne Reiljaniga,” põhjendas Stern oma valikut. “Pigem oli abi minul vaja. Keegi ei tulnud siia suurt äri ajama,” lisas ta.

Vanad tuttavad ja aatekaaslased. Reiljanid ja Stern tunnevad juba Rahvaliidu eelkäija, Eestimaa Maarahva erakonna ajast. Samuti kandideeris Stern veel 2005. aastal Rahvaliidu nimekirjas Viimsi vallavolikogu valimistel. Veel 1990. aastatel oli ta riigikogu liige, ent lahkus poliitikast umbes aastakümne vahetusel.

Stern käis ka 2003. aastal Villu Reiljani 50. sünnipäeval. Nagu ka paljud teised tuntud külalised, kandis ka Stern ministri kontole kingituseks 500 krooni. See toimus kaks kuud enne, kui ­Anne Reiljanist sai apteegi osanik.

Ei tea midagi. Tunnustatud kardioloog väitis Äripäevale, et tema ei teadnud Villu Reiljani osalemist ostutehingus midagi. “See on nende asi, mida mina ei tea. Mina ei ole neile taktituid küsimusi esitanud,” väitis ta. Samuti ei tundnud tema sõnul Reiljan ka hiljem ettevõtte tegevuse vastu huvi.

Lisaks kiitis ta Reiljanit: “Tegelikult on tegemist väga meeldiva ja väga võimeka inimesega. Tunnen teda pikka aega ja näinud, mis ta on teinud – ta on väga palju Eesti heaks ka teinud. Nüüd otsitakse ­ainult halba. Kahju, et see nii on läinud.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2014, 19:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing