Vene ettevõttest Küprose firmaks

03. september 2014, 00:00

Selle aasta juulis vahetas Sillamäel tegutseva keemiatoodete terminal Eurochem Terminal Sillamäe ASi emafirma kesta ja asumaad.

Kui aastaid kuulus Eesti ettevõte Venemaa firmale JSC Mineral and Chemical Copmany Eurochem, siis alates tänavu 4. juulist on sama terminali omanikuks märgitud Kürpose ettevõte Eurochem A.M. Limited.

Äripäev koostöös sõsarlehe Delovõje Vedomostiga üritas kommentaari saamiseks mitme nädala jooksul tabada Eurochem Terminal Sillamäe ASi juhatuse liiget Igor Rozhinovit, kuid see ei õnnestunud ei telefonitsi ega ettevõtte kontori kaudu. Ettevõtte sekretär vastas vaid, et on saanud kätte küsimused e-posti teel, ja suunas küsimused edasi Moskvas asuvale juhtkonnale. Nii jäi selgusetuks, kas muudatus võib olla seotud USA ja ­Euroopa Liidu sanktsioonidega Venemaa suhtes.

“Sillamäe sadama investorite koosseis ja osaluste suurused seoses Ukraina kriisiga pole muutunud. Teiste firmade investorite otsuste kohta ei oska kommentaare anda,” ütles Sillamäe sadama juhatuse liige Margus Vähi.

Ta lisas, et igasugune ebastabiilsus, sealhulgas külm või kuum sõda, sanktsioonid ja muud pinged, mõjuvad investeerimiskliimale halvasti ning seda nii Vene kui ka Eesti ja lääne investorite jaoks. Kasvab ebakindlus ja riskitase tõuseb. “Iga Vene investor hindab oma riske ja teeb sellest lähtuvalt otsused. Kindlasti on neid, kes võtavad ette samme investeeringute kaitsmiseks/päästmiseks, ja samas ka neid, kelle investeeringuid praegu ne olukord ei mõjuta,” sõnas Vähi.

Eurochem kuulub Venemaa kümne rikkaima inimese hulka kuuluvale Andrei Melnitšenkole. Firma Eesti harus töötab 30 inimest. Eurochemi käive Eestis kasvas mullu 35 protsenti, ligi 7,7 miljoni euroni. Puhaskasum kasvas 61,5 protsenti, 638 000 euroni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2014, 18:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing