Venemaa turism meeletus languses

Raido Neemre 02. september 2014, 20:30

Peterburi hotelliomanikud seisavad silmitsi kuni 40% reserveeringute langusega.

Venemaa agressioon Ukrainas hoiab tuhanded turistid Venemaast eemal ning Peterburi, mis on olnud üks turistide meelispaiku Venemaal, kannatab turistidehulga terava languse käes.

Linna väikehotellide assotsiatsiooni juht Vladimir Vasilijev ütles ajalehelele Delovoi Peterburg, et odavama hinnaklassi majutusasutused on kõige enam kannatanud; nende peamiselt 3-tärni hotellide hõivatus on langenud võrreldes aasta varasemaga 40% võrra. Ka hostelitel on tema sõnul keeruline voodikohti täis saada.

Langusest ei ole pääsenud ka Peterburi luksushotellid. 5-tärni hotell Grand Hotel Europe sõnas, et nende broneeringud on võrreldes 2013. aastaga langenud 10%.

Kogu linnas on hotellide täituvus langenud 20%, märkis Vasilijev.

Venemaa turismitööstuse pressiesindaja sõnas, et langus tuleneb peamiselt välisturistide hulga vähenemisest. 2014. aastal külastab Peterburgi 20% võrra vähem välismaalasi kui aasta varem, ennustab ta. 

Hotell Helvetia kaasomaniku Junis Teimurkhanli sõnul kaasnes Krimmi annekteerimisega ka broneeringute tühistamise laine.

“Me eeldasime, et olukord läheb paremaks, kuid peale augustis rakendatud uusi sanktsioone, muutus olukord vaid hullemaks,” kurvastas ta.

“Inglise keelt kõnelevad USA ja Austraalia turisid on kadunud,” lisas ta.

Suurbritannia reisikorraldaja Cox and Kings kinnitas, et ka läbi nende tehtud broneeringute hulk langes kevadel, kuid viimastel kuudel on nõudlus pisut taastunud.

Venemaal käib igal aastal umbes 25 miljonit välisturisti, neist 127 000 Suurbritanniast, selgub hiljutistest uuringutest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2014, 20:30
Otsi:

Ava täpsem otsing