Elering ootab arvamusi ülekandevõimsuse tingimuste kohta

1321-aripaev 03. september 2014, 08:53

Elektrisüsteemihaldurid Elering ja AST on ette valmistanud Eesti ja Läti elektrituru hinnaerinevuse riski maandada võimaldavate limiteeritud PTR-ide ehk ülekandevõimsuse tingimuste muudatused 2015. aastaks ning kutsuvad turuosalisi esitama muudatuste kohta omapoolseid arvamusi.

Balti elektrituru arengud ja limiteeritud PTR-ide oksjonite kogemused viitavad vajadusele täiustada seniseid limiteeritud PTR-ide põhimõtteid. Ka Baltimaade elektrituruosalised on avaldanud soovi otsida võimalusi Eesti-Läti piiriülese kauplemisega kaasnevate riskide paremaks maandamiseks.

Limiteeritud PTR-ide täiendatud tingimuste kohaselt lisanduvad aastastele ja kuistele toodetele kvartaalsed ning suureneb turuosalistele pakutavate instrumentide kogumaht. Aasta igaks tunniks on tingimuste kavandi kohaselt plaanis müüa limiteeritud PTR-e 200 megavati ulatuses, kvartaalsete toodete mahuks on plaanitud 100 megavatti esimeses ja neljandas kvartalis ning 65 megavatti teises ja kolmandas kvartalis. Kuiste toodete mahuks võib olla kuni 50 megavatti.

Limiteeritud PTR-ide mahu kavandamisel on olnud eesmärgiks leida tasakaal turuosaliste soovide ning tehniliste võimaluste vahel. Limiteeritud PTR-ide maht on kavandatud selliselt, et see poleks suurem Eesti-Läti ühenduse eeldatavast minimaalsest ülekandevõimsusest vastaval ajaperioodil. 

Turuosalistel on võimalik limiteeritud PTR-ide tingimuste kohta arvamusi esitada 18. septembrini. Tingimuste jõustumiseks peavad neile omapoolse heakskiidu andma ka Eesti ja Läti energiavaldkonna regulaatorid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. September 2014, 08:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing