4. september 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Venemaa: Mistralid lähevad kulukaks

Prantsusmaa ütles Venemaale üles dessantlaevade Mistral ehitamise lepingu, kuid see võib prantslastele kaasa tuua palju tõsiseid probleeme, teatas Venemaa.

"Ehituslepingu peatamine on prantslastele suurem peavalu kui meile. Me isegi tunneme neile natuke kaasa," teatas sõjatööstuskomisjoni juht Vene valitsuse juures Oleg Botškarjov. Tema sõnul lähevad lepingust taganemise trahvid prantslastele maksma kuni kolm miljardit eurot, vahendas Interfax.

Eile teatas Prantsusmaa president Francois Hollande, et riik peatab Venemaale esimese helikopterikandja Mistrali ehitamise, et vaadata lepingud üle. Hollande märkis, et ehitamise jätkamise üheks tingimuseks on vaherahu Ida-Ukrainas ja Ukraina territoriaalne terviklikkus. Kui aga on märke konflikti eskaleerumisest, võib president ehitamise peatamise otsust pikendada.

"Kui üks pooltest lepingu katkestab, tuleb Venemaale ühemõtteliselt raha tagastada. Sellele lisanduvad veel trahvid," kommenteeris Botškarjov. "Ja samas jääb prantslastele kätte laev, mis on valmistatud Venemaa nõudmiste järgi, Venemaa osalusel."

Trahvidest rääkides ütles ta, et eksperthinnangu järgi tuleb Prantsusmaal sanktsioonideks maksta ligi kolm miljardit eurot.

Samuti jääb selgusetuks küsimus, mida hakkab Prantsusmaa tegema laevaga, mis on ehitatud Venemaa jaoks, Vene tehnikaga - vaevalt suudab Pariis Vene standardite järgi ehitatud laeva mõnele NATO liitlasele maha müüa, lisas ametnik.

Venemaa ja Prantsusmaa sõlmisid sõjalaevade Mistral ehituslepingu 2011. aastal. Tegemist oli Venemaa esimese sõjatehnika hankelepinguga Läänest NSV Liidu lagunemisest alates. Lepingu summa oli 1,2 miljardit eurot. Esimene laevadest, "Vladivostok", pidi Venemaa käsutusse jõudma tänavu oktoobris, teine, Krimmi Musta mere laevastikku lisanduma pidanud "Sevastopol", 2015. aastal.

Autor: 1321-aripaev

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt