7. september 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Tüli vahetas Lõuna-Eesti mööblitööstuses juhi

Lõuna-Eesti ühe suurema mööblitööstuse Suwem ASi tegevjuht ja aktsionär Kaido Mäesalu lükati oma firma ukse taha. Mees avaldas aga lootust, et varsti on kõik jälle endistviisi.

“Ettevõttega ei juhtunud midagi, Kaido Mäesalu lihtsalt ei tööta enam meie ettevõttes,” kommenteeris üks Suwemi omanikest Viljar Repp.

Vähem kui kuu tagasi kirjutas Lõunaleht, et Põlva- ja Võrumaa piiri lähistel tegutseva mööblitööstuse Suwem ülesehitaja ja pikaaegne juht Kaido Mäesalu ei ole enam omanike erimeelsuste tõttu Suwemi juht, ent jätkab omanikeringis.

Seda, miks Mäesalu juhipositsioonist loobus, Repp ei kommenteerinud. Märkis vaid, et Mäesalu lahkus osapoolte soovil.

Tulemus jäi kesiseks. Mäesalu ütles Äripäevale, et on Lõunalehele kõik ära rääkinud ja rohkem intervjuusid anda ei soovi, kuna loodetavasti muudab tuul suunda. “See võib ühel hetkel teisipidi minna ja siis on hästi tobe. Võib-olla olen tagasi mõne hetke pärast. Eks seal olid väiksed arusaamatused küll, aga mitte midagi sellist, mida me ei saa lahendatud,” avaldas Mäesalu lootust.

Väidetavalt olevat Mäesalu enda loodud firma juhipositsioonist ilma jäänud kehvade majandustulemuste tõttu. Mäesalu selgitas Lõunalehele, et kehvade majandustulemuste põhjuseks oli Ukraina kriis. Repp temaga aga ühel nõul ei ole ning märkis, et Ukraina on ettevõttele võrdlemisi väike osa. “Majandustulemusi mõjutab enim ikkagi tarbijakäitumine,” nentis ta.

Muu hulgas olevat Mäesalu soovinud Suwemiga toetada kogukonda, anda äritegevusele nn sotsiaalne suund. Sellega ei olnud aga nõus teised omanikud Viljar Repp ja Juhan Popman.

Partii Jaapanisse. Repp rääkis, et firmal läheb üldjoontes hästi, hoolimata sellest, et aasta algas tagasihoidlikumalt. Paari kuu jagu on tellimusi ees ning hiljaaegu saadeti proovipartii Jaapanisse, kuhu Suwem varem mööblit tarninud ei ole. Jaapani kliendiga kohtuti Tallinna sisustusmessil.

Suwemi toodangut müüakse Saksamaal, Hiinas, Iisraelis, Hispaanias, Rootsis, Soomes, Šveitsis, Ukrainas, Poolas, Lätis ja Leedus. Sihikul on Inglismaa turg.

“Eks me ikka laieneme, kui leiame kusagil uuel turul uue kliendi. Pakkumisi tuleb siit ja sealt,” avaldas Repp lootust, et tänavune tuleb eelmisest aastast edukam.

 

Mis on mis

Suwem AS

Asutati 1992. aaastal.

OmanikudKaido Mäesalu (40%)Viljar Repp, Infano OÜ kaudu (25%)Juhan Popman, OÜ Jupoman kaudu (35%)

Netokäive 2012. aastal 2 526 299 eurot, kasum 9093 ­eurot.2013. aasta aruanne on esitamata.Töötajaid 61

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt