Mait Kraun • 9. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

USAs on järjest enam vallalisi

Vallaliste ameeriklaste osakaal täiskasvanud elanikkonnast on jõudnud esmakordselt üle 50protsendi piiri. Valitsus hakkas vastavaid andmeid koguma 1976. aastal, vahendab Bloomberg.

Augusti seisuga oli vallalisi ameeriklasi kokku 124,6 miljonit. Üle 16-aastaste puhul ületab vallaliste protsent 50,2 piiri, selgub USA Tööjõustatistika büroo andmetest. 2013. aastast alates on protsent püsinud 50 lähedal, ületades piiri selle aasta suvel. Võrdluseks – 1976. aastal oli vallaliste osakaal 37,4 protsenti. Alates sellest on vallaliste osakaal kiirelt kasvanud (vt. graafik allpool).

Aruandes oma klientidele märkis majandusteadlane Edward Yarden, et vallaliste osakaalu kasv üle 50protsendi on erakorraline. Yarden Researchi president ütles, et „selline kiire tõus avaldab mõju meie majandusele, ühiskonnale ja poliitikale“.

Vallalised, eriti nooremad, rendivad suurema tõenäosusega iseseisvalt eluruume. Mitte kunagi abielus olnud noored paarid saavad väiksema tõenäosusega lapsi. Samuti on ebatõenäoline, et juba suurte lastega vanemad uusi lapsi hakkavad saama, kirjutas Yarden. See aga mõjutab, kui palju raha inimesed kulutavad ning mida nad ostavad.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt