11. september 2014
Jaga lugu:

Suurbritannia nael leidis pisut lohutust

Briti nael taastus eile nädala alguse kukkumisest, sest viimaste küsitlustulemuste järgi on vähenenud nende inimeste arv, kes toetavad Šotimaa lahkulöömist Suurbritanniast.

Nädalavahetusel Sunday Timesis avaldatud YouGovi küsitlus näitas, et jah-sõna Šotimaa iseseisvusele on nõus andma 51 protsenti vastanuist. See saatis Briti naela 10 kuu madalaimale tasemele dollari suhtes. Eile tõusis nael dollari suhtes pool protsenti, sest värske küsitlustulemus näitas, et hoopis ei-sõna ütleks enamus.

“Me usume jätkuvalt, et kui 18. septembril tuleb referendum, hääletab enamus Šotimaal Suur­britanniasse jäämise poolt. Briti naela kiire tõus näitab seda, et palju naelaga kauplejad jagavad meie nägemust,” ütles investeerimisfirma BK

Asset Management tegevdirektor Kathy Lien CNBC-le.

Vettpidavad küsitlustulemused? Kuigi küsitlustulemused on põhjustanud tugevaid reaktsioone naela kursile, on kahtluse all tulemuste vettpidavus. “Suurbritannia küsitlused on kurikuulsalt kahtlased, eriti selles, mis puudutab iseseisvushääletust. Valijad ütlevad üht asja, kuid teevad valimiskasti juures teist,” lisas Lien.

Briti kihlveokontori Betfair andmetel on vaid 30protsendiline tõenäosus, et šotlased ühendkuningriigist lahkuvad. Järgmise nädala 18. septembri hääletus on olulise tähendusega, kuid ­ei-sõna korral võib naela kurss rallima hakata. “Ma ootan järgmiseks nädalaks volatiilsust, kuid ei-sõnaga võime näha leevendusrallit,” ütles investeerimisfirma  Westpaci valuutastrateeg Sean Callow. “Sterling on palju atraktiivsem kui euro või jeen, kuid dollari suhtes pole see nii konkureeriv,” lisas ta.

Kui referendum on möödas, soovitab Lien investoritel keskenduda intressimääradele, millele on oodata tõusu. Kolmapäeval ütles Inglise keskpanga  president Mark Carney, et aeg, mil intressid peavad tõusma, on jõudmas lähemale. See võib tähendada, et Inglise keskpank tõstab rekordmadalaid intressimäärasid juba järgmise aasta kevadel. Investoritele ei pruugi see suure üllatusena tulla.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt