Raido Neemre • 12. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Itaalias avastati üks suurimaid veinipettuseid ajaloos

Toskaana Brunello di Montalcino tootjad olid ülimalt rahulolevad peale seda, kui politsei nurjas vandenõu, mille kohaselt sooviti turg üle ujutada 220 000 pudeli kalli veini võltsinguga.

 Veiniekspert ostis kokku odavat, madalama kvaliteediga veini ning kavatses seda müüa võltsitud Brunello ning Rosso di Montalcino markide pähe, teatas kohalik politsei. “See on üks suurimaid pettusi, mis kunagi on põllumajanduses ja toiduainete sektoris toimunud,” sõnas politseiülem Luca Albertario.

“Kui pettus oleks läbi läinud, oleks selle tulemusel pooltele maailma restoranidele müüdud võltsitud Brunello di Montalcino veine,” lisas Albertario.

160 000 liitrit võltsitud veini müügi eest oleks saadud kuni 5 miljonit eurot.

Võltsveini tootjat süüdistatakse ka katses varastada 350 000 eurot ühe oma ohvri pangakontolt.Kehva kvaliteediga vein, mida säilitati tünnides, et see vananeks nagu tõeline Brunello, konfiskeeriti sellel nädalal enne, kui see oleks turgudele jõudnud.

Nii Brunello di Montalcino veinitootjate ühing kui Toskaana regioon on öelnud, et nad kaebavad petise kahjude sissenõudmiseks kohtusse.

Itaalia talunike assotsiatsiooni Coldiretti sõnul eksporditakse 70%

Brunello veinist välismaale, kusjuures suurem osa sellest USA-sse, seejärel Aasiasse ning Kesk-Ameerikasse.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt