Sirje Rank • 12. september 2014 kell 9:10

Vene börs tõusul

ELi sanktsioonide kehtestamise järel aktsiate hinnad täna Venemaa börsil tõusid.

Tõusu taga on väljavaated, et rubla rekordiline nõrgenemine suurendab energiafirmade tulusid, pehmendades nii Eurooa Liidu uute sanktsioonide pitsitust, vahendas agentuur Bloomberg.

Moskva aja järgi südapäevaks oli börsiindeks Micex kerkinud 0,8%, 1461,07 punktile. Värskelt ELi sanktsioneeritavate firmade nimekirja lisatud Rosnefti aktsia kerkis 1,4%.

Rubla nõrgenes USA dollari suhtes 0,4%, millega tänavune langus ulatub juba13%-le.

"Turud on uuesti tõusul," ütles AnkorInvest LLC rahajuht Sergei Vahramejev. "Rubla devalveerumisel on ekspordifirmadele positiivne mõju."

Kuuga on Micex kerkinud 4,3%.

"Investorid müüsid Venemaa aktsiaid kuulduste peale uutest sanktsioonidest ja ostavad neid nüüd fakti järel odavalt," ütles Kapital Asset Management LLC varahaldur Vadim Bit-Avragim. "Investorid on sanktsioonidest väsinud ja peavad seda viimaseks raundiks, kuna Venemaa ja Ukraina dialoog jätkub ja relvarahu peab."

Sanktsioonide nimekirja kantud Transnefti aktsia kerkis täna 1,5% pärast eilset 2,3% langust. Gazprom Nefti aktsia kerkis 0,2% pärast 1% langust.

Rubla nõrkuse ja laenutingimuste halvenemise tõttu on Venemaa tühistanud juba kaheksa rublavõlakirjade oksjonit.

"Keegi ei hoidu nende võlakirjade (nn OFZ) ostmisest majanduslikel põhjustel, me väldime neid sanktsioonide ja kapitalikontrolli kartuses," ütles Londonis asuva GAM UK Ltd rahajuht Paul McNamara. "Putin ei näe probleemi Venemaa huvidele lühiajalise kahju tekitamises, miks peaks ta võlakirjaomanikele erandi tegema?"

Hetkel kuum