Birjo Must • 17. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Päev börsil: Hiina tegutses kiirelt

Hiina aktsiad hakkasid täna taas rallima, kuna riigi keskpank lisas stimuleerimismeetmeid. See aitas tõusule pöörata ka Euroopa aktsiaindeksite futuurid.

Dollar tugevnes samuti enne USA Föderaalreservi intressi ülevaadet, vahendab Bloomberg.

MSCI Asia Pacific indeks tõusis varahommikul Londonis 0,3%. Tõus järgnes kümnepäevasele järjestikusele langusele. Euro Stoxx indeks kerkis 0,4%. Hiina aktsiad tõusid Hongkongi börsil 1,5% ja Hiina viieaastase tähtajaga võlakirjad tegid kolme kuu suurima tõusu.

Standard&Poor’s 500 indeksi futuurid ja Bloombergi Dollar Spot indeks kerkisid mõlemad 0,1%.

Hiina süstib 500 miljardit jüaani (81 miljardit dollarit) riigi suurimatesse pankadesse, mis näitab, et riigijuhid on mures maailma suuruselt teise majanduse kasvu aeglustumise pärast.

„Hiina valitsusjuhid tahavad teha kindlaks, et saavutatakse minimaalsed majanduskasvu eesmärgid ja nõnda jagatakse pankadele raha. Ma arvan, et turg võtab selle sammu positiivselt vastu,“ ütles Pengana Capitali portfellijuht Tim Schroeders. „Kuigi nädalavahetuse jooksul tulid Hiinast kehvad uudised majandusnäitajate kohta, siis oli riigi kiire tegutsemine veidi üllatuslik,“ lisas ta.

Hongkongi Hang Seng indeks tõusis 1% ja ka Shanghai Composite indeks pöördus tõusule.

Spekulatsioon, et Föderaalreserv peab täna kinni oma lubadusest hoida intressimäärad mõnda aega madalad, langetas eile dollari kurssi. Täna oodatakse andmeid euroala ja USA inflatsiooni kohta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt