17. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

SEB juht sai pangaliidu etteotsa

Eesti Pangaliidu uueks juhatuse esimeheks valiti SEB Panga juht Riho Unt, kes vahetab välja augusti lõpus Nordea Panga juhi kohalt lahkunud Andreas Laane.

Unt juhib pangaliitu kuni 2015. aasta kevadise üldkoosolekuni, mil otsustatakse Pangaliidu juht järgnevaks kaheks aastaks.

Riho Undi sõnul jätkab pangaliit liikmespankade huvide esindamist õigusaktide väljatöötamisel, koostöö koordineerimist maksesüsteemide arenduse, rahapesu tõkestamise ja turvalisuse alal.

„Lisaks sellele plaanib pangaliit senisest enam tähelepanu pöörata vastutustundlikule äritegevusele ja finantshariduse arendamisele. Erilist tähelepanu nõuavad ka pangandussektori innovaatilisuse küsimused, sealhulgas pangateenuste kättesaadavust puudutav,“ ütles Unt. Ta lisas, et novembrist muutub ka pankade järelevalve – otseselt hakkab Euroopa Keskpanga järelevalve all olema kaks panka, kuid kaudselt mõjutab see kõiki panku – ja selle muutuse mõju pangandussektorile vajab Undi hinnangul samuti tähelepanu ja avalikkusele selgitamist.

Pangaliidu tegevdirektori Katrin Talihärma sõnul on Unt tõestanud end võimeka juhina. “Unt juhtis Eesti Pangaliitu ka aastatel 2010-2012, mil siinse panganduse jaoks oli kõige suurem ettevõtmine ladusalt kulgenud üleminek eurole,” sõnas Talihärm.

Pangaliitu kuulub 12 panka: SEB, Swedbank, Danske Bank, Nordea, Krediidipank, Citadele Bank, Tallinna Äripank, DNB Pank, LHV Pank, BIGBANK, Pohjola Pank ja Versobank.

Autor: 1321-aripaev

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt