Mait Kraun • 23. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Suur osa Vene vägedest taganeb Ida-Ukrainast

NATO teatas täna, et Venemaa on Ida-Ukrainast välja tõmmanud suure osa oma vägedest. Samal ajal on taganema hakanud ka mässuliste suurtükid, sest Ukraina väed tegid sama.

See areng on tõendiks, et habras rahu võib veidi pikemaks ajaks püsima jääda. Tõsi, "segipaisatud" võitlus mõnevõrra jätkub ning kõlavad vastastikused süüdistused 2 ja pool nädalat tagasi sõlmitud relvarahu rikkumisest, vahendab MarketWatch.

„Vene väed tegid märkimisväärse taganemise,“ ütles NATO kolonel Jay Jenzen. Ta lisas, et täpseid numbreid ei ole veel teada ning teatud eriväed on veel Ukrainas tegutsemas. „On selge, et NATO liitlased peavad jääma valvsaks,“ ütles ta.

Venemaa on silmitsi Läänest tuleva kasvava kriitikaga, sest viimastel nädalatel on teatatud, et mässulistega koos võitlevad Ukraina territooriumil ka vähemalt 1000 vene sõjaväelast.

Laupäeval ütles NATO kõrge sõjaväe ametnik Philip Breedlove, et relvarahu kestis vaid paberil. Ta hoiatas, et vene vägede hulka on raske hinnata, sest piirist on sõjaväel liigagi lihtne üle saada.

Venemaa NATO tänast või laupäevast avaldust ei ole kommenteerinud. Venelased on pidevalt eitanud, et Ukrainasse on üldse mingisuguseid vägesid viidud. Samas on mõnel sõduril lubatud Ukrainasse väike puhkusereis teha.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt